Tak už máme po úspěšné celovíkendové akci pod názvem Open Quadparáda. Akce probíhala ve Vílanci u Jihlavy na velice pěkné trati. Trat jsme pro závodníky upravovali od čtvrtka od 17:00h cca do 01:30h V pátek se vstávalo v 6:30h a šlo  se na další dodělávky tratě. Bylo ještě potřeba na určitá místa navozit pneumatiky a dostatečně označit výstražnou páskou, to co jsme v nákresech vyznačovali a vymýšleli předešlou noc. Trať měla po všech úpravách délku 2km a byla velice technická. Byla postavena tak, aby zde nebyl rozhodující výkon, ale jezdecké kvality a odolnost stroje. Záměr se povedl, plný výkon se zde nedal téměř využít. Pokud někdo jezdil s nějakým nadupanějším manuálním strojem, tak se dalo zařadit nanejvýš jedna – dva a jen na krátkém úseku s otočkou se dala řadit trojka.
Samotného závodu Rallye a Hobby Maratonu se zúčastnilo 12 jezdců. Jeden nedokončil a odstoupil již v pátek po několika kolech. Někteří odjeli jen sobotní závod, tím pádem nemohli soutěžit o vypsané ceny. Nicméně několik odvážných vytrvalců odjelo rallye od pátku až do neděle.
3. místo Kamil – Kawasaki Brute Force
I přes to, že ve stejném datu probíhalo několik významných čtyřkolkářských akcí a kousek od naší akce byl další sraz několika čtyřkolek, byla účast skvělá. A to jak v závodech, tak v návštěvnosti. Diváci se zde po celé tři dny točili a střídali. Areál je rozlehlý a v jeho blízkosti je několik lokalit kde se mohli jezdci na čtyřkolkách dostatečně vyřádit. Zde se také diváci a i někteří návštěvníci odreagovávali a zkoušeli odolnost svou i svých strojů.
Dále zde v sobotu probíhala soutěž pod názvem Open Quadparáda. Této soutěže se účastnilo 26 jezdců s různými stroji rozdílných značek a kubatur. Bylo zde připraveno 10 dovednostních a rychlostních disciplín.
Na 1. místě se umístil  Jan – Access Tomahawk, na 2. místě Jan – SMC Razzer, na 3. místě Martin – Can-am Outlander.  V této soutěži bylo deset disciplín, ve kterých registrovaní soutěžící sbírali jak plusové tak i mínusové body. Za třetí místo si závodník odnesl naviják na čtyřkolku, za druhé a první místo si závodníci odnesli crossové helmy SHAD.
O celou tuto akci se staral tým v počtu od šesti do osmi lidí. Myslím že zvládnout takovouhle akci v takovémto počtu je až nad lidské možnosti. Rád bych poděkoval Zuzce, Jirkovi, Richardovi, Romanovi, Honzovi, třem Petrům.
Děkuji i firmě Journeyman, díky které se tato akce mohla uskutečnit. Serveru Quadmania který tuto akci podpořil mediálně zveřejněním na serveru a tak umožnil mnoha desítkám čtyřkolkářů aby tuto akci měli několik dní stále na očích.
Děkuji i firmě ATV Romania za prezentaci pestré nabídky zájezdů. A zástupci časopisuOffroadQUAD, který si na vlastní kůži vyzkoušel náročnost těchto závodů a díky němuž se můžeme těšit na zajímavou reportáž jeho očima v nejbližším čísle časopisu Quad.
A kdo vlastně vyhrál hodinky LUMINOX věnované firmou JourneyMan? Byl to jezdec s nickem „Johanik“, který se o ně přihlásil až v sobotu odpoledne!
Autor: Ledva