Ohlédnutí za MMČR v Jiníně

od quado
0 komentář

IMG_6081
Šestý závod MMČR čtyřkolek hostil moderní motokrosový areál Jinín u Strakonic v sobotu 20. srpna.

Všichni jezdci se tak po téměř dvouměsíční letní přestávce, kterou někteří využili pro dovolenou a relax, představili početnému publiku. Asi nejvíce byla upřena pozornost na vyrovnanou trojici na špici „republiky“, tedy Kostelecký, Sůsa a Kašpar, kteří mezi sebou měli jen minimální bodové rozestupy v průběžném pořadí seriálu. Po úspěchu na ME i MM Německa se ukázala asi největší star současného českého quadcrossu Zdeněk Poláček, v kterém se mohli zhlédnout dorůstající malí závodníci. Potěšilo, že i oni dorazili v hojném počtu a ukázali, že i oni umí protočit plynem. Celkem dorazilo 13 quadů z MMČR (z toho 3 veteráni) a 8 juniorů do jinínské výhně. Po celý den totiž panovalo nesnesitelné vedro, které ždímalo ze všech poslední zbytky sil a potřebnou energii. I s tím se ale malí i velcí statečně poprali.IMG_5868
 
MMČR: Neohrožené jízdy Zdeňka Poláčka
V závodech jasně potvrdil své nesporné kvality Zdeněk Poláček a naplno využil svých zkušeností ze zahraničí. První jízdu načal mistrovsky. Od spadnutí startovacího žebříku se dral do popředí před ostatní. V úvodním kole ovládl čelo pelotonu před Sůsou, Procházkou a Kašparem. Následně neohroženě uháněl vítězství naproti. Nemusel se ani příliš ohlížet na soupeře, protože na druhého Sůsu měl cca 10 sekundový náskok. Ani na Sůsu nikdo neútočil, takže první dvě místa byla až do cíle jasná. Bojovalo se spíše za nimi. Po prvním kole kroužil na 3. místě Procházka, ale na toho se zavěsil Kašpar. Během kola ho udolal a následně pelášil za bronzem. Pozice Procházky byla dále vratká. Po spadnutí na 4. příčku totiž čelil dalším atakům, tentokráte ze strany Kosteleckého. Ten si po ME přivykl k razantnější IMG_5629jízdě, že s výborně jedoucím Procházkou si ve 3. kole hravě poradil. V druhé polovině závodu se už mezi jezdci vytvořily mezery a až do cíle se už pořadí neměnilo. Vyhrál Poláček, druhý dojel Sůsa a třetí Kašpar.
I v druhé rozjížďce kraloval Poláček, ač v závěru s problémy. Start nejlépe vyšel Sůsovi před Kašparem a Poláčkem. První dvě kola tak na čele letěl Sůsa, ale v dalším dějství chtě-nechtě podlehl sílícímu tlaku Poláčka. Ten jakmile se ujal vedení, už nikoho před sebe nehodlal pustit. Odpoutal se tak od Sůsy a dlouho to vypadalo v jasnou záležitost. Ovšem k závěru Poláček málem uvařil motor. Jeho zpomalení využil Sůsa a těsně se na něj přilepil. Poslední kolo bylo velice napínavé. Nakonec Poláček první místo uhájil před druhým Sůsou. Ani za nimi po celou dobu limitu k předjížděcím manévrům moc nedocházelo. Kašpar se až do cíle vezl na třetím, Kostelecký na čtvrtém a Procházka na pátém. IMG_5771K zajímavé výměně došlo ve 3. kole, kdy se Dupač dostal přes Vasiliadise na 6. místo. Přes stejného ridera se přehnal také Koníček a Hrubant. Dále už závod žádné souboje nenabídl.
Společně s profi quadcrossaři se po trati proháněli i tři veteráni – Koníček, Krampera a Nováček. Všichni tři ve stejném pořadí vždy závod dokončili. Pěkně za to dokázal vzít Koníček, protože vždy se snažil držet tempo s profíky. Ve společném pořadí se tak ocital uprostřed závodního pole. Nejstarší účastník Nováček svou rozvážnou, ale spolehlivou jízdou si dojel pro bronz!
 
Celkově: 1. Poláček (1-1), 2. Sůsa (2-2), 3. Kašpar (3-3), 4. Kostelecký (4-4), 5. Procházka (5-5)
Celkově veterán: 1. Koníček (1-1), 2. Krampera (2-2), 3. Nováček (3-3)
 
Přebor ČR quad junior: Nejlepší z juniorů Tuček
Adrenalin i vášně zvedali u rodičů i fanoušků také quadcrossové mládí, kterého do Jinína dorazil slibný počet. Nejstarší kategorii ovládl Tuček, když o stříbro se přetahovali Zderčík s Brhel. U nich rozhodla druhá jízda, která se povedla více Zderčíkovi. U těch nejmladších zaujal snad nejmenší závodník Max Timoš, jak se nebál pořádně držet plyn. V rozhovoru nám přiznal, že sice nějaké pády už má za sebou, ale strach nezná!
 
Celkově Junior II.:  1. Tuček (1-1), 2. Zderčík (3-2), 3. Brhel (2-3)
Celkově Junior I.: 1. Timoš (1-1), 2. Mitašová (2-2), 3. Malík (3-3)
 
Text: Petr Hrubant
 
Odkaz na článek z Motolevel.cz : http://www.motolevel.com/clanek-7456-video-nejmensi-quad-junior-max-timos-nezna-strach
Fotky #45: http://hruby45.rajce.idnes.cz/MMCR_Quad_-_Jinin_20.8.2k16/

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

sixteen + seven =