Policie Královéhradecka a Pardubicka vyfasovala Gladiatory

od
0 komentář

03Policisté z Královéhradeckého a Pardubického kraje převzali 16. listopadu sedm nových čtyřkolek, které jim mají pomoci při zásazích v těžkém terénu a při mimořádných událostech.

 
Do poloviny prosince policie v ČR převezme celkem 46 strojů, které včetně úprav stály přes 28 milionů korun. Většinu prostředků policisté získali z Evropských fondů.
Čtyřkolky budou nasazeny především v horských oblastech, ale to že je dostávají kraje, neznamená, že nejsou využitelné po celé republice. „Budeme je využívat podle potřeby při řešení mimořádných událostí například povodní,“ upřesnil náměstek policejního prezidenta Petr Petřík.12240460_761526207290744_3025014772465448309_o
Přímo v kraji se s nimi počítá především pro Krkonoše, Adršpach, Broumovsko a Orlické hory. „Dneska se můžou policisté především z Vrchlabí, Pece pod Sněžkou, Špindlerova Mlýna, Deštné a Police nad Metují těšit na krásný vánoční dárek,“ doplnil krajský policejní ředitel Martin Červíček.
02Podle Červíčka hraje pro policii velkou roli kritérium dojezdového času, kterou v horských oblastech a nepřístupném terénu mnohdy doprava auty výrazně prodlužuje. Kromě mimořádných událostí využijí policisté Gladiatory třeba při pátrání po osobách. „Potřebujeme hlídkovou službu dostat do míst, kde se tak často nevyskytujeme,“ shrnul Červíček.01
„Má to vyhřívané rukojeti, vyhřívané sedačky a fouká to i na nohy. V létě může být využívána jako motocyklová čtyřkolka, v zimě pak osazena pásy s adaptéry pro sníh,“ popsal ve zkratce využití stroje správce policejního vozového parku Pavel Fidrmuc.
Čtyřkolky v policejních barvách jezdí rychlostí do sta kilometrů v hodině a jsou vybavené i navijáky. Hluk stroje je tlumený, na vzdálenost padesát metrů není téměř slyšet. Součástí zakázky byly také speciální kombinézy a přilby pro policisty. Policie už vyškolila 92 řidičů, dva policisty na každou čtyřkolku.
 
Zdroj: česká televize

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

18 − five =