02Sezona Offroad Maratonů se nezadržitelně blíží a spolu s tím prosakují informace o závodnících, jejich zbraních a cílech pro tento rok. I když některé hvězdy budou letos chybět…

Po loňské úspěšné sezoně totiž nepojede například dvojnásobný mistr Martin Malát (zkusí štěstí tentokrát mezi motorkáři odkud si do čtyřkolek na několik let „odskočil“). SMC ovšem na startu uvidíme, kromě třeba matadora těchto závodů a loni druhého v pohárové třídě nad 500 ccm Dušana Padevěta, si letos sedmistovku vyzkouší třeba Miloš Syrůček alias Piňon. Piňona můžete znát kromě závodního prostředí i jako redaktora magazínu MotorBike, kde je hlavní postavou za oblast čtyřkolek.
Pod týmem PROKOTE RACING bude závodit ve třídě Mistr Quad 4×4. „Pro Gladiatora 720 Sport jsem se rozhodl zejména díky vstřícnému přístupu společnosti Journeyman, která poskytla nejen výhodné podmínky pro servis a náhradní díly pro závodní tým, ale můžeme využít i naladěný podvozek značky HP Racing z loňského Jumba Martina Maláta,“ říká Piňon.01
Sedmistovka bude závodit prakticky v sériové podobě jen s nezbytným množstvím úprav. V první řadě se do skladu odebraly komponenty, které pro závodní použití jen představují váhu navíc – naviják, tažné zařízení, světla. Následovala výměna plastových nášlapů za bytelnější ze stroje Ram 520RR, podbití podvozku duralovým plechem z nabídky dovozce nebo doplnění řídítek o závodní bástry. Došlo taky na rozdělení brzdových okruhů, které jsou v sériové podobě spojené pro přední i zadní brzdy a připojení ventilátoru chladiče kapaliny na stálo. Úpravami se Gladiator 720 Sport dostal na váze ještě o nějaké to kilo níž, odhad jezdce je ale maximálně tak kolem 20 kg.
Jak si nový tým povede proti konkurenci složené v drtivé většině ze strojů značky Can-Am, uvidíme už na konci března. Piňon si každopádně jde „zajezdit“ a s respektem ke kvalitní konkurenci nemá zatím ambice na pódiová umístění. Uvidíme. A uvidíme tým PROKOTE RACING i v cross country, kde budou Piňon se sedmikilem taky zkoušet štěstí.
 
 

1 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

nine − 2 =