Yamaha Grizzly 2016: konečně změny!

od
0 komentář

2016-Yamaha-Grizzly-700-SE-ActionYamaha konečně po letech upgradovala svojí největší čtyřkolku! A bacha, letos to nejsou jenom barvy!

Grizzly 700 totiž konečně dostává silnější motor. Do stávajícího šasi Japonci začnou od modelového roku 2016 montovat jednoválec z autíčka Wolverine R-Spec, který Yamaha uvedla na začátku roku. Odchází tak letitý motor o objemu 686 ccm a nahrazuje ho nový se 708 kubíky. Ten má o 6% víc výkonu a o 8% vyšší točivý moment. Kromě objemu je novinkou i dvouvačkový rozvod DOHC nahrazující dřívější jednu vačku.Yamaha-Grizzly-Engine-Comparison
Motor se dál vyznačuje vyšším průtokem sání s novým filtrem. Demontáž filtru pak může být provedena bez jakéhokoliv nářadí, navíc leží dost vysoko pod sedlem, aby dobře odolával vodě při brodění.
2016-Yamaha-Grizzly-BeautyGrizzly dostává pro rok 2016 i nový úložný prostor před sedlem, kam se dá uložit cca 5 kilo věcí, pak tu je klasický prostor v pravém předním blatníku a malý pod zadním světlem. Díly silnějším trubkám se teď dá uvézt víc i na obou nosičích. To pořád není všechno – je tu třeba nové o 60 mm delší sedlo nebo zcela nový displej přístrojovky.
Na podvozku se prodloužil zdvih kol o vcelku nevýznamných 1,2 mm, ale důležitější je, že silnější jsou nově klouby poloos. Nadto má ještě Grizzly větší 26palcové gumy, které vedou i ke zvýšení světlé výšky.
V USA koupíte novinku od 8 899 USD, takže nějakých 195 tisíc kaček, k dispozici jsou i tradiční Limited edition, kde připlatíte 2 000 USD, ale už tam je posilovač, velké plexi, vyhřívané sedlo a hefty nebo alu kola.
2016-Yamaha-Grizzly-Limited-Edition-1
 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

two − two =