Wildcat: nářadí pro druhou studenou válku

od
0 komentář

Wildcat-Polish-Army-600x395Rostoucí napětí na východ od hranic EU ústí ve společná cvičení spojeneckých armád v blízkosti ruských hranic.
 

V červnu to bylo například cvičení 2100 vojáků Belgie, České republiky, Německa, Maďarska, Litvy, Nizozemí, Norska, Polska a USA v Pobaltí, ze kterého uniklo několik i pro nás zajímavých fotek.
Poměrně moderně vybavená litevská armáda má ve výzbroji i lehká vozidla Arctic Cat Wildcat. Arctic Cat sice nemá vlastní divizi pro podobné účely jako má například Polaris svojí Defense, ale to nevadí. Pro potřeby armády dostal Wildcat kompletní matový nátěr bránící nežádoucím odleskům, nechybí ani kompletní oplechování podvozku. Wildcat si s sebou taky veze dvě náhradní kola – jedno přední a jedno zadní (jsou to šroubované beadlocky). Tomu se například vojenský Polaris RZR elegantně vyhnul tím, že na předku i zadku používá stejnou velikost gum… Pak už to jenom velký přední nosič na vybavení posádky, naviják nebo infračervené lampy pro noční vidění. Zajímavé je, že se litevský vojenský Wildcat obejde bez pořádného nárazníku vpředu a nechává tak zranitelná dlouhá přední ramena…

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

two × one =