Quadfest: svátek čtyřkolkářů

od
0 komentář

DSC_0109Magazín QUAD oslavil desáté výročí své pravidelnosti a jak bylo avizováno dlouho dopředu, uspořádal při té příležitosti pro své fandy a čtenáře akci pojmenovanou Quadfest.

 
Sotva si můžete vymyslet lepší počasí na samém konci října než to, které panovalo nad českou kotlinou 31.10. Po dnech a týdnech mlh, nízké oblačnosti, mrholení a… no prostě hnusu, se nebesa ustrnula a seslala na čtyřkolkáře slunečný den jako z katalogu. Jestli to bylo skutečně objednané a krvavě zaplacené, jak uvedl při zahájení akce vydavatel Míla Janáček, nevíme. Každopádně – slunečno a 15°C bylo jako ze sna!
DSC_0204 DSC_0252 DSC_0178
Pro dovozce a další vystavovatele začala akce už za časného rána, kdy bylo potřeba před příchodem a příjezdem veřejnosti všechno postavit a uspořádat. Oficiální začátek v deset dopoledne nakonec někteří už o něco předstihli a trať Hummer centra byla plná čtyřkolek od rána do pozdního odpoledne. Svézt se na přehledné cross-country trati se zajímavými překážkami, brody, skoky a výjezdy bez časového omezení, se vám hned tak nepovede. Někteří to pojali jako trénink, jiní si prostě přišli obhlédnout obrovský polygon kousek od Prahy a pojali to celé jako výlet.
V tvrzi Hummer centra, kde se obvykle pořádají akce pro veřejnost typu rytířských soubojů, historických jarmarků nebo dětských dnů, se rozhostila ryze čtyřkolkářská atmosféra. Importéři se nenechali přemlouvat a přivezli své novinky pro rok 2016 a většinu z nich bylo navíc možné osedlat a vyzkoušet na polygonu! Na trati se tak potkávaly novinky od Arctic Catu, CF Mota, TGB, Goesu nebo Odesu, ovšem Nejlevnější motorky přivezli třeba i Polaris RZR TURBO! Zkrátka bylo na co se koukat i na čem se povozit a byli tací, kteří jezdili úplně na všem a ne jednou… A to přišli pěšky 🙂
DSC_0354 DSC_0363 DSC_0362
Po jedné hodině nastal čas pro jeden z vrcholů Quadfestu – kaskadérskou show Richarda Mošny. Nejlepší český kaskadér na čtyřkolce předvedl tradičně parádní výkon, byť se musel omezit pouze relativně malým parkovištěm v zázemí Hummer centra. I tak během půl hodinového vystoupení královsky pobavil stovky přihlížejících a do akce zapojil jako obvykle i veřejnost.
Pak už přišel čas na Velkou Cenu Quadu – srandazávod o zajímavé ceny. Šlo o slalom dvojic na zpátečku s výběhem na kopec. Pravidla jednoduchá – z rozjížďky postoupil vždy jeden do dalšího kola. Srandy kopec, zranění žádné a počasí stále přálo.
Na akci jste se také mohli potkat se závodníky – přijela Ollie Roučková, Zdeněk Poláček, povozit se přišel i Honza Dušek nebo Petr Hrubant. S dakarským kamionem se zastavil i Martin Macík.
DSC_0274 DSC_0289 DSC_0192
Po skončení Velké Ceny Quadu následovalo vyhlášení vítězů a akce se nachýlila ke svému závěru.
Díky patří všem, kdo se přišli podívat, povozit, poklábosit nebo obětovali sobotu a přijeli spolu se svými stánky na Quadfest! Kromě nějakého toho benzinu a nafty to nikoho nic nestálo, všechno bylo pro čtyřkolkáře zdarma! Možná se z Quadfestu zrodí zajímavá tradice na konec hlavní sezony. Uvidíme… 🙂
 
Foto: Břetislav Vaněk, CBQT
DSC_0376 DSC_0171 12109277_969868036392152_8866627149299716731_n

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

9 + 18 =