čtyřkolka SMC Jumbo onroadNení obvyklé, aby se k nám dostaly informace a fotografie o připravovaných modelech světových značek. Tedy pokud pominu jednu nebo dvě pidiznačky, které již více než rok dělají reklamu na zatím neexistující stroje. Díky naší návštěvě italského motorkářského veletrhu EICMA (článek bude brzy), jsme se dostali k informacím o novém modelu čtyřkolky zavedené tajwanské značky SMC.
Nový model, jehož jméno není ještě finálně upřesněno je sportovně-silniční variantou na oblíbené Jumbo 300 CVT. Pozorný čtenář, nebo majitel Jumba si jistě všimne, že se nejedná o zásadní přestavbu, jako spíše o vyladění stávajícího stroje pro silniční použití. Továrna SMC se chlubí optimalizací svých strojů nejen pro terénní použití, ale i pro časté jízdy po slinici. V naší malé Evropě by to asi ani jinak nešlo. U tohoto stroje šla SMC ještě dál a čtyřkolku navrhla s naprostým důrazem pro silniční použití. Vyrábět silniční stroje je čím dál tím oblíbenější trend, kterého se v poslední době „chytá“ většina agilních výrobců. Díky tomu se tyto modely chovají na silnici výrazně stabilněji než offroad verze, ale daní za dobré jízdní vlastnosti je nižší světlá výška, která již není vhodná do extrémního terénu. Ovšem polní a lesní cesty vcelku bez problémů zvládnou i tyto stroje.
Další informace jsou poměrně kusé. Stroj je vybaven kratšími „silničními“ tlumiči se změněnou útlumovou charakteristikou, novými 14″ disky a silničními pneumatikami. V základu není stroj vybaven ocelovými nosiči, ale pouze rozměrnou schránkou v zadní části za sedlem. Samozřejmě bude možné stroj vybavit zadním nosičem a adekvátním kufrem. Čtyřkolka bude volitelně ve verzi s kardanovým převodem, nebo řetězovým náhonem.
Termín uvedení na trh je italským dovozcem odhadován na začátek jarní sezóny 2009.

no images were found


5 Komentáře
0

Related Posts

Leave a Comment

2 × 1 =