Trojici pohřešovaných osmiletých žáků vypátral policista na čtyřkolce

od quado
0 komentář

IMG_6732
Třídní výlet žáků ze základní školy v Křtinách se ve čtvrtek dopoledne změnil poblíž Adamova v drama. Učitelka totiž zjistila, že během turistického výletu na rozhlednu Alexandrovka skupinu opustili hned tři osmiletí žáci. Ani jeden z nich navíc neměl mobilní telefon.
 

 
Byť se krátkou dobu učitelka snažila spolu s dětmi chlapce přivolat, byla neúspěšná. Kantorka tedy oznámila pohřešování žáků policistům.skoleni_7181
Ti prakticky okamžitě nasadili do pátrací akce dvacet policistů z územního odboru Blansko. Na místo mířil stejný počet policistů z pořádkové jednotky z Brna. Z jiné akce ve Frýdku Místku na místo letěl i vrtulník s termovizí. Do akce byli připraveni zasáhnout i strážníci městské policie z Adamova.
Zpráva o pohřešování hochů byla vyhlášena v adamovském místním rozhlase.
Pátrání, při němž policisté z Územního odboru Blansko využili i nově získanou techniku, mělo po půldruhé hodině šťastný konec. Policista na terénní čtyřkolce, kterou mají blanenští policisté ve výbavě jen několik týdnů, narazil před polednem poblíž města na nesjízdné lesní cestě na dva hledané žáky. Ti pak policistu navedli do míst, kde by se měl nacházet i třetí z chlapců.
Vyděšení chlapci byli naštěstí nezranění. Později prozradili, že chtěli do cíle cesty, tedy na rozhlednu dorazit jako první. Proto se od skupiny odpoutali a opustili i plánovanou trasu. Cestou ale zabloudili, narazili sice na turistickou značku, ale ta je zavedla jinam.
 
Text: Týdeník policie

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

13 + 13 =