Ostře do ledu

od
0 komentář

Sice to letos na žádnou extra velkou zimu pořád nevypadá, ale kdo ví, třeba se to ještě zlomí a budem řešit, jak si zajezdit a nezapadnout.
IMG_2038

Pro pracháče tu jsou pásy, to je jasný, pro nás menší pracháče zbyla odvaha a pár šidítek pro zvládnutí sněhu a ledu. Stejně jako pro auta, i pro kolky tu jsou řetězy a hřebíky do gum. Málo se to ví, ale sehnat se to dá. Hřebíky jsou sice u nás na asfalt nelegální, ale koneckonců ono ani to ježdění v lese není tak úplně legální, takže to nějak chroupnete… Do špuntů gumy se dají našroubovat hroty v délkách závitu od půl do jednoho palce a výrazně tím zlepšíte záběr na sněhu i ledu. Když budete jezdit hodně, tak jich na jaře nebudete muset ani moc vyšroubovávat, protože je stejně poztrácíte během zimy. Šroubovat se to dá akuvrtačkou, protože hrot má šestihrannou hlavu. Jeden vyjde na cca 4 koruny.
IMG_2047
Řetězy jsou dražší a sada je tak kolem trojky, nemusíte se ale s tím tak párat jako s hřebíkama. Normálně se na to najede kolkou nebo náklaďáčkem a sepne se to jako podprda na druhym konci – do pásů od Moose oblečete gumy o průměrech 20-28 palců, takže výběr je tu parádní.
IMG_2043
Text: wolf
Fotky: Andy Motors

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

13 − 7 =