Nikola Zero: budoucnost UTV?

od quado
0 komentář

549222-original1-0ksq8
Jméno Nikoly Tesly má i 73 let po jeho smrti stále zvuk. Vedle stejnojmenné automobilky je tady další firma, která chce produkovat elektromobily. Nebylo by na tom nic tak zajímavého, kdyby neměla v plánu taky hodně dobře vypadající buginu!

 
Firma Nikola Motors sídlí v americkém Utahu a vyvíjí a vyrábí komponenty pro elektromobily, pro solární elektrárny apod. Majitel Trevor Milton nemá sice takové finanční zázemí jako šéf Tesla Motors Elon Musk, ale připravil nabídku, která vypadá hodně lákavě.549221-original1-pr135
V plánu má vyrábět jak elektrický tahač, tak i terénní buginu. Vhledem k oblibě těchhle hraček na americkém trhu, to bude možná lepší byznys než elektrokamiony.
Tesla_SaronyNa výkony průměrných side by side ale zapomeňte, tohle má plných 527 koní! Díky tomu by Nikola Zero (tak by se měla jmenovat) měla umět zrychlit z klidu na stovku za 3 sekundy. Dojezd by měl podle jízdního stylu být mezi 160 a 240 km. Vozidlo ani moc nezapírá inspiraci polarisím RZR, nicméně zatím není k dispozici víc než 3D animace a výroba ještě zdaleka nezačala. Cena ovšem zní docela slibně – 41 250 USD, tj. něco nad 900 tisíc Kč! Pro zájemce o koupi malá informace: Zapotřebí je jen symbolická částka rezervace – 750 dolarů. Vzhledem k tomu, že za podobné peníze u nás koupíte zatím nejsilnější klasická turboUTV, tak by tahle elektronovinka docela dávala smysl. U nás to s volným prostorem k ježdění není zas tak horké, takže 160 km je až až a navíc nikoho nebude dráždit zvuk spalovacího motoru.549220-original1-e4kqn
Dosavadní pokusy s elektrikou jako pohonem pro UTV nebo čtyřkolky zatím nikdy nenabídly takový výkonnostní potenciál, takže určitě nebude od věci držet firmě Nikola Motors palce, aby vše dotáhla do fáze výroby!
 
 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

2 × 3 =