Martin Plechatý se vrací na Dakar!

od
0 komentář

Martin_PlechatyTým BARTH Racing se účastnil letošního ročníku Rallye Dakar 2015, který se jel v lednu 2015 v Jižní Americe. Jako úplný nováček Dakaru se tým BARTH Racing s jezdcem Ondřejem Klymčiwem umístil na velmi úspěšném celkovém 20. místě mezi motorkáři, jako druhý nejlepší nováček Dakaru a současně se jednalo o nejlepší výsledek mezi českými motorkáři.
 

S ohledem na tento úspěch a velké nadšení, se vedení týmu BARTH Racing rozhodlo pokračovat v dalším ročníku Rallye Dakar.
Pro ročník 2016 za tým BARTH Racing pojede nová sestava závodníků. Hlavní postavou týmu bude legenda Dakaru David Pabiška, který na motocyklu jel Rallye Dakar již 9x a vždy Rallye úspěšně dojel. Příští Dakar 2016 bude jeho jubilejní desátý ročník. David letos jede bez přestávky již 26 sezonu v moto disciplíně enduro a cross country. David Pabiška získal mimo jiné ocenění Světová cena FAIR PLAY UNESCO za záchranu života 2000 a Cena FAIR PLAY Českého olympijského výboru 2000 a 2013.
Tým BARTH Racing bude na Dakaru 2016 zastupovat na čtyřkolce také Martin Plechatý. Martin se Rallye Dakar již účastnil dvakrát, ale zatím se mu nepodařilo dojet do cíle. Tak nyní se to snad podaří. Kromě Rallye Dakar se Martin účastní i Evropských motocyklových závodů jako třeba Řecko, nebo Rallye Albania. Posledně zmiňovanou v roce 2012 dokonce vyhrál.
Na Rallye Dakar 2016 se bude za tým BARTH Racing připravovat také první česká žena na čtyřkolce, a to 30-letá Ollie Roučková. Ollie by ráda jela Dakar v barvách týmu BARTH Racing na čtyřkolce YAMAHA RaptoBARTH Racing tymr. Ollie má za sebou bohatou závodní kariéru. Letos v lednu 2015 se účastnila závodu Intercontinental Rallye v Africe, která vede po stopách původního afrického Dakaru. A tento závod ve své kategorii vyhrála. Má za sebou spousta dalších závodů v Čechách, ale i v Evropě.
Rallye Dakar 2016 bude startovat v Peru, povede přes Bolívii a skončí v Argentině. Nekonečné duny pouště Ica v regionu Pisco jezdcům připomenou doby, kdy se Rallye Dakar jezdila v Africe přes Saharu. Hned od začátku budou muset ukázat své jezdecké zkušenosti, aby získali dostatečný náskok. Bolívie již nebude pouze zemí s krátkou vyjížďkou, ale budou zde plnohodnotné stage. Aby jezdci dosáhli rozsáhlé náhorní plošiny Altiplano, budou muset vystoupat tisíce nadmořských metrů. Jak je již zvykem, počasí v těchto končinách je nevyzpytatelné, takže závodníci se budou muset vypořádat nejen s výškovou nemocí, ale i s nepřízní počasí. Také budou muset změnit svůj styl jízdy, protože i malá chybička na úzkých kamenitých cestách je může stát vše. parcours_carteArgentinská část je vždy plná překvapení. Teplotní rozdíly, dlouhé etapy, rychlé úseky střídané pískem, to a ještě mnoho dalšího bude rozhodovat o vítězích. Ti, kteří dosáhnou cílového pódia v Rosariu, budou muset prokázat vytrvalost a spolehlivost. Po tom všem, budou moci relaxovat na poklidných pláží řeky Paraná.
Tým BARTH Racing pravděpodobně ještě doplní další jezdci v kategorii motocyklů a čtyřkolek. S dalšími zájemci tým nyní jedná.
Kromě těchto jezdců se ještě na Dakar 2016 chystá Tomáš Racek pod vedením Josefa Macháčka. Takže česká účast bude příští rok opravdu silná!
 
Martin Plechatý
Dosavadní závodnické úspěchy:

 • 2007 – Mistr ČR Maraton Rallze 2008
  • místo Bajta Italia 2008
  • místo Baja Hungaria

  2008 – 1. místo Czech ATV/QUAD Challenge 2009

  • místo Baja Italia 2009
  • místo Australasiansafari dálková Rallze Austrálie

  2009 – 2. místo Baja Hungarian

  • místo Baja Slovakia

  2010 – 1. místo Cross Country Rallze Německo 2010

  • Účast Rallye Dakar 2010
  • místo Baja Italia

  2011 – účast na Rallye Dakar

  • Účast na Rallye Albania

  2012 – 1. místo Rallye Albania

  • místo Rallye Balkan Cup

  2013 – Účast Rallye Albania

  • Účast na Rallye Hellas Řecko

 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

one × 3 =