HandyCup: v Krupé odstartovala pátá sezona!

od
0 komentář

Michal VondráčekPálení čarodějnic v areálu MX Krupá bylo již tradičně spojeno s úvodním závodem čtyřkolek a motocyklů seriálu HandyCup.

 
Ve čtvrtek po osmé hodině večerní vzplála hranice a o pár minut později i čarodějnice na jejím vrcholu. Dým se mísil s mraky, které zlověstně obléhaly Krupou, a přibližně tisícovka přítomných měla deštníky v pohotovosti. Organizátoři závodů s obavami hleděli k nebi a vzpomínali na loňské bahenní lázně, kdy byla pro vytrvalý déšť trať nesjízdná. V průběhu noci se otevřela nebeská stavidla a lidé pod nově zbudovanými přístřešky postupně viděli vedle kapek deště i kroupy a nějakou tu sněhovou vločku.
Ranní slunce však milosrdně vysušilo kaluže i bahno na trati a mohl začít prvomájový trénink. K němu se přidala i parta čtyřkolkářů z Čáslavi, kteří jeli kolem a měli chuť otestovat své stroje a dovednosti. Odpoledne již byla trať náležitě „vyžehlena“ a podvečerní trénink přinesl divákům neobvyklý pohled na jednoho Hummera v čele tlupy čtyřkolek, co si najížděly trať. Prvomájový večer využili romantici k polibkům pod rozkvetlými stromy, hokejoví fanoušci zplna hrdla fandili, masožrouti grilovali a všichni přitom sledovali, zda se z nebe spustí ještě nějaké kropení trati. Kolem čtvrté hodiny ráno ustalo mrholení a nad Krupou se z mlhy klubalo sluníčko. Kaluže na trati díky lehkému větříku rychle vysychaly. Lepší počasí jsme si na závodní den nemohli přát. Trať nebude prášit a zároveň nebudou diváci bombardováni blátem. Depo závodních strojů zvolna ožívalo a s příchodem cateringového týmu se závodníci i traťáci dožadovali kávy a „snídaně šampiónů“ (smažená vajíčka na cibulce se slaninou).junior Lukáš Málek
Kolem deváté hodiny bylo depo a okolí plné aut, přívěsů a čtyřkolek. Probíhaly registrace a poslední úpravy na strojích. Příjemným překvapením byla tlupa dětí, které chtěly taky závodit a intenzivně popoháněly rodiče, kdy že už budou moci vyrazit na trať. Natěšenost mladých i starších závodníků byla po zimní pauze znát. Do desáté hodiny bylo možno potrénovat na trati, pak proběhla krátká rozprava s jezdci a chvilku po jedenácté hodině se všech čtyřiadvacet přihlášených borců včetně šesti vozíčkářů postavilo na start sprintu. Patnáct minut a jedno kolo bylo divácky i jezdecky zajímavým rozehřátím před jízdami pravidelnosti a časovkou. V průběhu sprintu došlo vlivem prasklé tyče řidítek ke karambolu jednoho juniora a rovněž i ke kotrmelcům po dopadu z lavice. Bylo znát, že motivace a chuť závodit byla větší než pud sebezáchovy. Nicméně nikdo nebyl zraněn vyjma několika modřin a hnutého zápěstí, které snad za pár dnů přestane bolet.
Po dojezdu sprintu se již hned startovalo od nejnižších čísel do první rozjížďky jízdy pravidelnosti, poté následovala první rozjížďka časovky a s krátkou pauzou i obě druhá kola. Závěr patřil nepovinnému maratónu na necelých 30 minut.
 


 
V kategorii Jízda pravidelnosti – vozíčkáři zvítězila paní Radmila Krčmářová před Milošem Danielem a Petrem Hurákem. V časovce vozíčkářů vyhrál Miloš Daniel před druhým Michalem Vondráčkem a Danem Štětinou na třetím místě.
David Hadrovský zvítězil za „choďáky“ v pravidelnosti i v časovce. Pozoruhodné umístění v časovce zaznamenal i třetí Lukáš Málek, který za svým otcem Hansem zaostal o pouhou půlvteřinu. Jediným motorkářem a tedy i vítězem všech kategorií byl Vojta Hartyngl s KTM 450.
 
Závěrem se sluší poděkovat všem závodníkům za sportovní výkony a chuť závodit, partnerům za podporu, Pepovi Splavcovi za úpravu trati a zázemí, holkám z cateringu za péči, Journeyman CZ za zapůjčení testovací SMC 720 a půjčovně Boels za pronájem vybavení pro zázemí závodu.
Zveme všechny zájemce o terénní jízdu na čtyřkolce a motorce do Pískovny Dražetice, kde se 16.5.2015 od 11.00 hodin pojede příští závod letošního seriálu HandyCup. Přijďte se na vlastní kůži přesvědčit, že vozíčkář na čtyřkolce není žádný invalida. Závody HandyCupu jsou určeny všem začínajícím i pokročilým jezdcům, kteří mají chuť se zdokonalit v jízdě na čtyřkolce, pobavit se, svézt se na uzavřené a zajištěné trati a navázat nová přátelství. HandyCup je již pátým rokem místem bez bariér mezi vozíčkáři a chodící většinou obyvatelstva.
 
za promoteam HandyCup
Jindra Kettner
Výsledky:
Krupa Pravidelnost 20150502 Krupa Casovka 20150502

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

19 + 14 =