Journeyman má letos za sebou vydařenou sportovní sezonu. Sice to nevydalo na mistra v Offroad Maratonech, nicméně poháry brali jezdci na strojích téhle značky hned ve třech kategoriích a mimo to Dvořákovi opět řádili v trialu, kde obsadili 1. a 2. místo.
malat2

Obhájce loňského titulu třídy Mistr Quad 4×4 v oblíbených Offroad Maratonech Martin Malát letos první místo na loňském Jumbu neobhájil a skončil třetí celkově, na což s ohledem na konkurenci tvořenou téměř výhradně z dvouválcových Can-Amů nelze nahlížet jako na neúspěch. Martin původně letos už neměl jet, nicméně volný loňský stroj si doslova vymodlil na vedení Journeymanu a bez dalších úprav nebo repase s ním opět nastoupil na březnovou mohelnickou dvouhodinovku. „Až v půlce sezony jsme dávali nový píst a válec, jinak je původní klika, spojka, variátor i řemen a všechno to odjelo dvě sezony,“ říká šéf týmu Jiří „Car“ Císař. „Jednou se nám zlomilo původní přední rameno, takže se dávala preventivně nová horní ramena, a jednou praskla poloosa. To jsou body, které nám v konečném zúčtování chyběly…“ A Martin k sezoně dodal: „Nakonec můžu tu sezonu označit za úspěšnou, protože celkové třetí místo v mistrovských 4×4 považuju za dobrý výsledek a hlavně jsem dojel ve zdraví. Proti loňské sezoně, kdy jsem neměl jedinou bouračku a jedinou závadu, tak jsem se letos v tomhle směru zhoršil a dvakrát to rozbil. Ke konci sezony jsem už nebyl schopný s tím už nic udělat. Musím uznat, že konkurence jde nahoru, stroje ve třídě se vyselektovaly prakticky jen na Renegady a mě. Je hodně obtížné s menším obsahem a výrazně nižším výkonem jim konkurovat…“ Závodní tým Journeymanu funguje už řadu let, a tak není divu, že zbývají po odjetých sezonách volné závodní stroje. Jedním takovým byla i růžová Ramka 500 po Ollie Roučkové, které se „ujal“ Lupino neboli Luboš Mezei.
lupino
Závodník, který pro prohřešky při předzávodní přípravě a životosprávě dostával napomenutí od šéfa týmu, nakonec překvapil a přivezl z posledního podniku pohár za druhého vicemistra veteránské kategorie Mistr Quad. Třetím do party úspěšných jezdců byl letos stabilně bodující Dušan Padevět na SMC Jumbo 720R, jedoucí sice mimo Journeyman Racing tým, ovšem s titulem vicemistra v nemistrovském Poháru Quad TR nad 500 ccm.
padevet2
„Moje třetí čtyřkolková sezona byla docela úspěšná. Zkusil jsem si hned tři seriály (Offroad Maraton, cross-country a německé BQC). Své splašené Jumbo jsem občas neudržel na uzdě a občas mu tak i ublížil. Vždycky ale zůstalo ve stavu schopném dojet až do cíle. Zvlášť v ofku se vůle vždycky dokončit vyplatila. Nápis vicemistr na poháru za celou sezonu byl letos teda o vůli, o štěstí… A že štěstí přeje připraveným, je teda důkazem, že příprava byla výborná. Za to velký dík tátovi a stránčické podpoře.“ Nejvýraznější výsledek na stroji Journeyman tak podle očekávání odvedli Miloš a Honza Dvořákovi na obstarožním Gladiatorovi, když po loňském třetím a druhém místě letos obsadili první a druhou příčku ve třídě ATV do 550 ccm.
dvorak
 
Text: Dan Pejzl
Foto: Dep, Jiří Jonáš
 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

nine − 7 =