HandyCup 2016: začalo to v hale

od
0 komentář

Adam na startu
Po zimní přestávce se naplno rozjel další ročník seriálu HandyCup. Aby se eliminoval případný vliv počasí, raději si organizátoři vybrali na úvod Motohalu Bílina, kde neprší a pokud by byla zima, je tam k dispozici útulný vytopený bufet s milou obsluhou…

 
V sobotu ráno se jako první dostavila „Litoměřická tlupa“ a v zápětí za nimi i další natěšení závodníci. Depo ožilo posledními přípravami před tréninkem a vyprávěním, co se dělo v zimě. Dlouho jsme se neviděli (naposledy na vyjížďce QuadCafé-Děd-Chýňava-a zpět v únoru.) a bylo si o čem povídat. Junioři však na povídání neměli čas a rovnou vyrazili trénovat.
Radka3Trať v Bílině není vůbec jednoduchá a výkon stroje je zde nutno doplnit i uměním se řidítky. Hlavní lavice je doplněna množstvím „nakopáváků“ a větších či menších hrbů, které nenechají zvláště čtyřkolkáře nikde příliš oddechovat. Byla to pro některé závodníky zase nová zkušenost a je třeba ocenit, že i vozíčkáři po opatrném tréninku začali jednotlivá kola výrazně zrychlovat. S každým průjezdem působili závodníci více a více „oprsklejším“ dojmem. V pátek před závodem se podařilo trať uklidit od větších kamenů, co vyrvaly ze země motorky, zkontrolovat balíky slámy kolem sloupů a v nebezpečných místech, pokropit a načechrat, nazdobit a obannerovat.Pavel na trati2
Po rozpravě se hned začalo startovat. Všichni se shodli na tom, že dvě kola na každou rozjížďku budou tak akorát. Závodili jsme tentokrát pouze v disciplíně Pravidelnost a Časovka. Sprint a maraton si necháme někam na širší trať. Místo toho jsme zařadili po závodech výlet po okolí. Zatímco se závodníci pustili do objevování krás okolí Bíliny, v depu se počítaly výsledky a truchlilo se, že guláše mělo být víc. Ale naštěstí viselo v udírně dostatek klobás, tak to až taková tragedie nebyla.
Kozel na trati5Vítězem Pravidelnosti vozíčkářů se stal Pavel Kozel Fridrich na Grizzly 450 před Danem Štětinou na Gladiatoru X6 a třetím Petrem Hurákem na CanAm 400. Časovku vyhrál naopak Petr Hurák a vyměnil se s Kozlem na třetím místě. V Juniorech patří shodně první místo v obou disciplínách Adamovi Málkovi na Yamaze 250, druhé pak Filipovi Szarovi na Masai 150. Choďáci měli v obou disciplínách na bedně stejné zástupce. Pravidelnost i časovku vyhrál Lukáš Málek na Yamaze 250 před Pavlem Kozlerem na Suzuki 400 a Františkem Zaťkem na TGB 550. Dámský pohár přinesl první body Radce Krčmářové. Po vyhlášení a předání cen již všichni rychle nakládali stroje a rychle odjížděli za dalšími zážitky prodlouženého velikonočního víkendu.
Závěrem bychom Vás rádi pozvali do Pískovny Dražetice, kde již 9.4. pojedeme příští závod letošního HandyCupu!
 
 
Jindra Kettner
promoteam HandyCup
vsichni5

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

eight − four =