Artega Karo: elektroquad

od
0 komentář

513281-top_foto1-w7sfyElektrických čtyřkolek už se objevilo několik, ale zatím žádná masovka. Nejvíc zatím funguje asi polarisí Ranger EV, což je ovšem náklaďáček.

 
Na frankfurtském autosalonu se ale zjevila tahle zajímavá novinka ze světa čtyřkolek. Artega se zabývá sice především stavbou sportovních aut, ale tentokrát si designéři odskočili a postavili elektroquad! Byť šlo zatím jen o koncept, prý je už vše připravené na sériovou výrobu.
Ke klasické čtyřkolce má ale Karo dost daleko – takhle to dopadne, když kolku udělá někdo, kdo to nikdy nedělal – objeví se vždycky pár zajímavých řešení. Tady třeba kapsy na nohy, kam nepotáhne průvan a trochu to připomíná vodní skútr… Jak budete vysedávat, to už se nikdo neptá… 513282-original1-t8o39Pohon tu zajišťuje synchronní elektromotor o výkonu až 17 kW (23 k) a s točivým momentem 100 Nm. Topspeed má hodnotu 105 km/h a třeba na osmdesátku čtyřkolka zrychlí za dost dobrých 4,5 sekundy.
Dojezd elektromašiny je sice jenom nějakých 80 km, ale zase netrpí kdovíjakou nadváhou – 320 kilo váží ty lehčí stroje s klasickým pohonem, u elektroquadu to je docela úspěch. Navíc díky malé kapacitě Li-ion akumulátorů se stroj nabíjí jenom pouhých 2,5 hodiny. Tady za pomoci kabelu navíjeného na buben podobně jako u vysavače 🙂

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

twenty + sixteen =