Yamaha YXZ1000R už sbírá vavříny

od
0 komentář

2016-yamaha-yxz-1000r-sxs-utv-crowdJen měsíc po oficiálním představení se nová Yamaha YXZ1000R blýskla třetím místem v sérii WORCS SxS Pro Stock v Glen Helen. Za volantem seděl Dustin Nelson, který si ovšem ten den také střihnul vítězství ve třídě Sportsman SxS s modifikovaným Wolverinem.

 
Dustine, tohle bylo poprvé, co Yamaha YXZ1000R jela závod?
Ano, byl to debut a já už nemůžu být spokojenější. Dosáhli jsme na třetí místo v profesionální Pro Stock třídě proti závodníkům hodně upravenými podvozky, dlouhým i zdvihy a špičkovými tlumiči. My sem přijeli přímo z showroomu jen s předpisovou klecí a vytaženým chladičem. Jenom jsme nastavili podvozekm, přezuli a jeli závod. Po startu z druhé řady a posouvání se místo po místě až na třetí příčku na pódiu – to bylo hodně cool!
 
Jak dlouho ses zabýval projektem Yamahy YXZ1000R?2016-yamaha-yxz-1000r-sxs-utv-jump
Věděl jsem o tomhle projektu už dlouho, ale nedostal jsem se k tomu až do finální fáze testování. Takže jsem v testování udělal jen velmi malý kousek práce. Kluci v Georgii udělali velký kus práce při vývoji tohoto vozidla. Ohromilo mě, jak to fungovalo hned při představení.
 
2016-yamaha-yxz-1000r-sxs-utv-dustin-nelsonJaké je to řazení?
Rozhodně to přidává do UTV závodění víc práce. Jenom nedržíte volant a nemačkáte plyn a brzdu. Spojka a řazení sice přidává nějakou další činnost, ale pro mě, jsem quader a motokrosař, to je přirozené. Nejdůležitější je pro mě naučit se řídit s pohonem 4×4. Všechno, s čím jsem dřív závodil, mělo pohon jedné nápravy. Auto reaguje jinak při výjezdech ze zatáček a to musím ještě vyladit. Řazení to celé děla agresivnější a zábavnější.
Dopředu se řadí dolů a dozadu nahoru, funguje to podobně jako na motorce nebo sportovní čtyřkolce. Je to jednoduché pro každého, kdo už s něčím takovým někdy jel. Myslím si, že lidi si rychle zvyknou.
 
Jaké jsou další plány?
Tenhle rok už jenom poslední závod WORCS série. Příští rok je zatím ve hvězdách, asi Lucas Regional Series a možná zpátky i WORCS, asi taky Best in the Desert. Musím počkat, co sponzoři…
2016-yamaha-yxz-1000r-sxs-utv-worcs
 
 
 
 
 
Text aFoto: ATVriders.com
 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

sixteen + 13 =