Offroad Maratony znají šampiony

od
0 komentář

20151107121604__OR10960V sobotu se v Ředhošti odjel poslední závod letošního ročníku Offroad maratonů. Čtyřkolky i motorky jely po dvou hodinách, auta čtyřhodinovku. Jelo se o hodně: absolutně nejlepší motorkář, čtyřkolkář a automobilová posádka (dle počtu najetých kilometrů) dostává startovné na africkou Intercontinental Rally!

Poslední Offroad maraton čtyřkolek této sezony odstartoval v 10:30. V posledním podniku to byl zejména souboj mezi Martinem Miřejovským a Petrem Sýkorou ml., který nakonec dopadl lépe pro Petra a ten tak celkově vyhrál poslední závod. Ondřej Fišar doplnil tuto dvojici na třetím místě Ondřej Fišar se ztrátou kola. Mistrem čtyřkolek 4×4 se stal Michal Vágner, kterému se tím pádem podařilo obhájit loňský triumf. Mistrem sportek je zase Zdeněk Tůma z THF Racing Teamu. Tomu se podařilo vytvořit si na druhého Dominika Škarku hodně pohodlný náskok 40 bodů!
20151107121041__OR10845 20151107121803__OR10982 20151108231432__OR11072
Čtyřhodinovku aut bez problémů vyhrál Polaris RZR XP1000 navzdory technickým problémům (prasklý výfuk), titul v autech do jednoho litru ovšem bral tým QUADSERVIS ŠPAK – PAPÁ Buggy se svým přeplňovaným Maverickem. Bylo to zejména zásluhou stabilních výsledků během celé sezony.

Speciálním překvapením byla dakarská kráska Jaroslava Valtra Tatra Phoenix! Která po křídly Buggyra Racing zanedlouho vyrazí do Buenos Aires na start nejtěžší rally světa.