OffROAD Maraton Trstěnice

od
0 komentář

20150516_0254Třetí závod OffROAD Maratonu proběhl uplynulou neděli v areálu Svatého Víta v Trstěnicích poblíž Mariánských Lázní. Bez nadsázky připomínal českou Afriku. Tuny prachu se valily od prvních minut závodu čtyřkolek.

Čtyřkolku dovedl do cíle vítězně Martin Miřejovský z Teamu Max 2 před Dominikem Škarkou z Domina teamu, jež si zapsal svůj největší úspěch. Vítězství v jedné stopě patřilo Danielu Galiovi z RD racing, který svedl náročný a krásný souboj s celkově druhým Lubomírem Vojkůvkou z VYPE racing teamu. V autech opět došlo k historickému okamžiku – největší pohár a absolutní zlato premiérově vybojoval WINGS team 3 se speciálem do dvou litrů.20150516_012220150516_0132
Čtyřkolkáři nastoupili ke své druhé letošní tříhodinovce v půl osmé ráno. Na 80 jezdců vzhlíželo k nebi a přálo si alespoň trochu deště. Jasná obloha ale dala signál k suchému a prašnému závodu. Že bude překřtěný na českou větrnou Afriku, ukázala hned první lajna čtyřkolek. Z ní se skvěle odpíchnul Martin Miřejovský z Teamu Max 2, který všem soupeřům ukázal záda a pozici lídra si udržel až do konce. Zvládl 38 kol a o necelou minutu porazil druhého Dominika Škarku z Domina team.20150516_0409 Ten jako druhý absolutně zajel svůj nejlepší výsledek OffROAD Maratonu. A ve svých 18 letech trénuje s přáním zúčastnit se v budoucnu rally Dakar, pokud to okolnosti dovolí. Třetí Zdeněk Tůma z THF racing teamu uzavřel trojici, která jako jediná zajela 38 kol a všechny ostatní porazila o kolo. Jedinou zástupkyní v závodním poli byla Ollie Roučková z Barth racing teamu, která na OffROAD Maratonu startuje v rámci tréninkové přípravy na Dakar 2016. Skončila desátá v kategorii mistrovských sportovních čtyřkolek. Nejtěžší rally světa chce v příštím roce absolvovat i Tomáš Racek, jež byl o dvě místa rychlejší. Racek má dakarský závod v plánu v rámci odváž20150516_0379ného projektu RaceForLife.cz, který má pomoci nemocným dětem.
Stroje, a zejména auta, jsou nyní v plné péči mechaniků, kteří mají měsíc na to, aby je kompletně připravili na nejtěžší závod sezony 24hours OffROAD Maraton Dobřany. Jede se o víkendu 20. – 21. června. Součástí klání je i dvouhodinovka motorek a čtyřkolek a závod dětí a mladších juniorů na jednodušší trati. Dle zpráv ze zákulisí automobilových týmů se můžeme těšit na nejpočetnější startovní pole, včetně dakarských borců. Závody již tradičně doprovodí i vystoupení známých kapel.
20150516_1211 20150516_1209 20150516_1028 20150516_0864  20150516_0798 20150516_0426