Offroad Maraton: 24 hodin za námi

od
0 komentář

20150620_2075Celému offroadovému víkendu pod Šlovickým kopcem u Dobřan vládlo aprílové počasí, které bylo ideální pro závodní stopu na poměrně rychlé šestikilometrové trati – průběžné přeháňky změkčovaly povrch a neprášilo se.

24hodinovému závodu předcházely dvouhodinovky motorek a čtyřkolek. Téměř 150 strojů v jedné stopě dovedl do cíle favorizovaný Lubomír Vojkůvka z VYPE racing teamu, který o 1,5 minuty porazil domácího Radka Bezděka z Husaberg racing teamu. Oba zajeli 14 kol. Mezi čtyřkolkami opět dominoval Martin Miřejovský z Teamu Max II, jehož nejlépe pronásledoval stříbrný Zdeněk Tůma z THF racing teamu. Jako jediní ve dvou stopách zvládli stejný počet kol jako vítězní motorkáři.
20150620_3866988574_951958308158389_2750248033797548714_n 11411828_951958348158385_5887369314349515983_oI osmnáctý ročník nejtěžšího závodu terénních aut ve střední Evropě 24hours OffROAD Maraton zná vítěze. Pro největší pohár si včera již pošesté přijel KB System offroad team se svojí Audi K-2. Zvítězil absolutně i v nejsilnější kategorii na čtyřech kolech. Během 24 hodin najel 109 kol, čili 654 kilometrů.
Skvěle mu sekundoval KUBI team Geneve s Range Roverem, který si zapsal o tři kola méně a skončil stříbrný celkově i v kategorii. Také třetí místo patřilo speciálu nad dva litry, tentokrát ale s hlavičkou Wogo teamu. Celkově čtvrtá dojela sériová bugina Can-Am Maverick Quadservisu Špak – Papá Buggy týmu, která se na trati objevila vůbec poprvé a 24hodinovkou skvěle odstartovala svoji závodní kariéru. Bohužel žádná jiná variátorová bugina už do závodu nenastoupila. Na stroji se vystřídali Antonín Padevět, Dušan Padevět, Jan Padevět, Radek Padevět, Filip Padevět, Tomas Pázler, Mirek Roth, Martina Sedláčková, Petr Špak.20150620_3930
Po náročném závodu je čas na oddych, další kolo Offroad Maratonu se roztočí až 29.8. v Milovicích.