CF Moto Hunt the Wolf za dveřmi

od
0 komentář

OLI_5475Nejextrémnější čtyřkolkářský závod v Evropě a zřejmě i na světě – rumunský Hunt the Wolf se nezadržitelně blíží. Čeští jezdci se na něm už ukázali v tom nejlepším světle, kdo pojede letos?

Loni česká účast čítala tři závodníky včetně předloňského šampiona Pavla Sasky alias Bahňáka. Ten loni skončil celkově třetí před čtvrtým Michalem Míčkem. Oba borce znáte například z českých ATV trialů.
Letošní závod se pojede v termínu 27. dubna – 2. května, po facebooku a internetu chodí celá řádka videí z najíždění nových tras, takže si snadno můžete udělat představu, jak náročný bude letošní ročník. K tomu loňskému tu je pár slov od Michala Míčka, který jel Vlka už dvakrát: „Hunt the Wolf je vynikající závod, kolem kterého se motá veliká skupina skvělých lidí. Trasy a vše kolem je perfektně připraveno a je na každém startujícím, jakou úroveň si vybere. Ať už Extrem, který obsahuje opravdu extrémní pasáže a letos i opravdu extrémní tempo, kdy se průměrná rychlost oproti loňskému roku zvýšila o cca 12km/hod, nebo Crossover, který ve svém prvním ročníku byl opravdu snadnou kořistí, a nebo Adventure pro opravdové opečbuřty.“ OLI_5398poza¦ć
Soutěž bude letos opět rozdělena na tři kategorie: spíš výletnický Adventure, „přípravka“ Crossover a megadrsný Extreme. Jako obvykle se pojede před vlastním závodem povinný test pro jezdce Extremu, kde budou muset ukázat, že na to opravdu mají. Loni například tenhle rozstřel přeřadil do Crossoveru našeho jezdce Laštovku. I když to pro nikoho není moc povzbuzující na začátku závodu, pořád je to lepší řešení, než se někde na trati zrakvit a zkazit závod ostatním i pořadatelům. Ti se totiž chlubí i tím, že v žádném ročníku se nikomu i přes extrémní náročnost závodu nic vážného nestalo…
Hunt the Wolf je zajímavý i tím, že má poměrně benevolentní podmínky přihlášení do závodu – registrovat se totiž můžete ještě den před vlastním závodem! Změnit třídu pak lze bez jakéhokoliv poplatku ještě v první den podniku (27.4.), což koneckonců vyplývá i z už jmenovaného testu schopností. Navíc platí, že první dva jezdci z jakékoliv země, která ještě nebyla zastoupena, platí jen 50% startovného, jezdci mimo Evropu neplatí 10257229_841957425839925_3998714884072735849_ovůbec! OLI_4821I to je důvod, proč se letos přihlásil například americký profi závodník GNCC Rick Cecco s Outlanderem 800 X xc! Nechcete si s ním přijet změřit síly? Aktuálně je do Hunt the Wolf přihlášeno na 16 národností a možná ještě nějaká přibude. Teď už tam míří třeba Litevci, Švédové, Kosovci, Estonci, Irové a další. Účast letos potvrdil i předloňský vítěz Bahňák.
Startovné je 390 eur za 6 dní ježdění.
A motivace? Ta je letos stejně atraktivní jako loni – díky generálnímu sponzorovi – značce CF Moto – má pořadatel k dispozici 10 000 eur, nebo novou čtyřkolku Gladiator X8 pro toho, kdo by závod vyhrál na stroji CF Moto! Nás se to sice netýká, ale pro jezdce z Chorvatska, Bulharska, Rumunska, Slovinska a Moldávie jejich importér Authentic Spirit zdvojnásobí výhru v jakékoliv kategorii.
OLI_4811
 
Kompletní informace najdete na www.hunt-the-wolf.com
A tady je jedno video pro představu 🙂

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

five × 3 =