HandyCup: ohlédnutí za Krásnou Lípou

od quado
0 komentář

IMG_5826V sobotu 7.5. se po ránu začalo plnit depo auty, vleky a čtyřkolkami s logem vozíčkářů i bez něj. Závody seriálu HandyCup jsou určeny všem, kteří mají chuť se svézt na zajištěných tratích s pořadatelským servisem, jako na velkých závodech. Jen atmosféra je na rozdíl od mistráků komornější a přátelštější.

Parkovištěm závodních strojů voněla snídaně pro šampiony (míchané vejce na slanině a na cibulce), sladké i slané domácí koláče, pro unavené fanoušky ledního hokeje i vyprošťovací nápoje, např. výborná šípková limonáda a spousta dalších dobrot z produkce kavárny Únik, kterou můžete v Praze navštívit v suterénu kulturního domu Kaštan na Bělohorské ulici.
IMG_5667Správce trati připravil a nakropil nádhernou, technickou trať s množstvím sjezdů, výjezdů, klopených zatáček, skoků, lavic a nakopáváků, kde bylo třeba vedle mačkání plynové páčky i přemýšlet a odhadovat možnosti stroje a schopnosti jezdce.
Trať v Krásné Lípě u Chomutova se nám líbila natolik, že bychom zde rádi uspořádali i některý ze závodů příštího ročníku. Je třeba majitele i správce trati pochválit za několik šikovných řešení, které by se daly s úspěchem využít i jinde. Prvním z nich je rybníček uprostřed areálu, do nějž teče potůček svedený na pravé části trati do trubky pod zemí. Tím je vedle hezkého kousku přírody zajištěn i dostatek vody na kropení trati. To zajišťuje požární čerpadlo napojené na důmyslný systém hasičských hadic, spojek a redukcí, k nimž je připojena hadice z černého plastu, která je na dřevěných kůlech osazena téměř podél celé trati. V trubce jsou otvory, z nichž proudí voda v jemném deštíku na trať. Takové skoro Versailles, když se to pustí. Žáby z okolí rybníka jsou zřejmě MX-fans, protože při závodech vzorně seděli v prostoru pro diváky a neposkakovaly zbytečně po trati, kde by jim hrozilo nebezpečí přejetí.IMG_5799
Po volném tréninku se v půl jedenácté sešli jezdci k rozpravě, kde se dozvěděli program závodního dne. Pár sekund po jedenácté hodině odstartovali všichni do sprintu na 10minut a jedno kolo. V první vlně vyrazili divočáci na sportkách a za nimi pak pracovní čtyřkolky, vozíčkáři a junioři. Byl to impozantní start a diváci se určitě nadmíru bavili. Je milou povinností poděkovat rychlejším jezdcům na výkonnějších strojích za ohleduplnost při předjížděcích manévrech. Vždy se jednalo o čisté předjetí, bez náznaku ohrožení pomalejšího jezdce. Zároveň je dobré, že pomalejší jezdci sledovali zrcátka a včas udělali prostor na předjetí, aniž by do toho museli traťoví komisaři zasahovat vlajkami.
IMG_5974Po sprintu byla na řadě první rozjížďka Pravidelnosti a hned za ní první rozjížďka časovky. Díky počtu 22 jezdců a zdatné časomíře obě rozjížďky rychle odsejpaly. Pořadatelé počítali i s okolností, že se ve stejném termínu jede v nedaleké Vysoké Lípě MČR CC a že závodníci CrossCountry si možná budou chtít zajezdit i na HandyCupu. Proto se počítalo s tím, že bude ještě i odpolední Sprint. Jsme rádi, že přijel Vojta Chalupecký s CanAmem 800 a Venca 113 s upraveným Jumbem. Některé neplánované úpravy plastů si Venca zařídil právě na CC a pochvaloval si, jak už mu jde křížkový steh elektrikářskými stahovačkami. Na trati při Sprintu tak vpředu letěla smečka Raptorů a dalších sportek, stíhaná dvojicí „moster-trucků“ řízených Vojtou a Vencou 113 a za nimi pak formace vozíčkářů na pracácích a všech dalších na nižších kubaturách. Po dojezdu desetiminutovky bylo u vjezdu do depa signalizováno ukončení sprintu, ale našlo se dost jezdců, kteří měli chuť jezdit dál. IMG_6076Z rozpravy věděli, že mohou, takže měli diváci o zábavu postaráno, protože teprve teď, když už o nic nešlo, začali všichni ještě více zrychlovat. skoky byly delší, průjezdy zatáčkami rychlejší a vůbec to vypadalo, že jak se trať dostala všem více do rukou, tak se z ní o to méně chtělo odjet.
Mezitím byly rychle spočítány výsledky a připraveny ceny na závěrečné vyhlášení. Tentokrát bylo vyhlášení se sladkou tečkou pro každého závodníka. Partnerem závodů se stala vyhlášená cukrárna SweetLife, která poslala tři druhy úžasných zákusků. Závodníci váhali zda vzít nejdřív pohár nebo zákusek, košíčky plněné krémem a lesním ovocem zmizely jako první a o čokoládové kostičky se postarali IMG_6348vozíčkáři, kteří se sjeli do kruhu a během chvilky byl tác prázdný. Tak moc děkujeme SweetLife. Bylo to nebe v hubě. A kdo byl tentokrát vyhlášen ?
Nejrychlejším chodícím juniorem byl Honzík Slánečka na Baschanu 250 a rovněž v Pravidelnosti byl první. Nejrychlejším juniorem na vozíku byl Filip Szaro na Masai 150.Pravidelnost vozíčkářů do 450ccm se stala kořistí Pavla Kozla Fridricha před Petrem Hurákem. V Pravidelnosti vozíčkářů nad 450 ccm zvítězil Miloš Daniel na CanAm 800 před Michalem Vondráčkem na Grizzly 700 a Danem Štětinou na Gladovi X6. Choďáci do 450ccm měli v Pravidelnosti minimální rozdíly. Zvítězil Adam Hron na Accesu 400 před Martinem Karbanem, IMG_6394který teprve zajíždí svou novou Yamahu 450 a Vojtou Krňanským na Accesu 450. Pravidelnost choďáků nad 450ccm rovněž nabídla minimální časové rozdíly. Vyhrál Marek Švára na KTM 500 před Davidem Šináglem na LTZ 400 a Vojtou Chalupeckým na „MonsterTrucku“  CanAm 800. Jediným motorkářem a zároveň vítězem obou disciplín byl Václav Hartyngl a vítězkou dámského poháru už letos tradičně Radka Krčmářová. Příští závod seriálu HandyCup se pojede 28.5. Původně naplánovaný závod v Březhradě bylo z důvodu vyšší moci nutno přesunout do Poříčan na nově upravenou krásnou trať v režii QuadPointu. Děkujeme QuadPoinťákům za vstřícnost a těšíme se, že se v sobotu všichni uvidíme na trati.