Finále HandyCupu v Krupé

od
0 komentář

maraton vozíčkářiPosledním závodem letošního seriálu HandyCup se stala již tradičně Krupá u Českého Brodu. Letos na nás bylo i na podzim počasí vlídné a na sobotní otevřené tréninky i nedělní závod svítilo sluníčko.

 
Problém s dlouhotrvajícím suchem byl znát i na trati, která byla tvrdá a vymetená. Bylo nutno kropit, protože vítr hnal ke vsi oblaka prachu a místní obyvatelstvo dalo najevo, že zaprášená rajčata za zahrádky nám nebudou tolerovat. Do depa začala najíždět vozidla s vleky a karavany. Vše se v depu soustředilo ke stanu CBQT, kde se  roztopilo pod velkým grilem a na něm se pekly velké steaky a další dobroty. I večírek byl vydařený a všichni se těšili na nedělní závod. Franta Zaťko1
Ráno pak Hans Málek s produkčním megafonem zajistil, aby nikdo nezaspal start. Všichni závodníci a hrdinové sobotního večírku jej svorně nenáviděli a slibovali mu pomstu. Matěj Vršovský2Nicméně i jeho zásluhou začala rozprava s jezdci včas, hasiči z Kostelce stihli ještě před odjezdem na svoje závody pokropit trať devíti kubíky vody a mohlo se začít jezdit. První disciplínou byl 15minutový sprint, kdy bylo z důvodu velkého množství závodníků potřeba oddělit sportky od traktorů a dospělé od dětí a vozíčkářů. I přesto byly starty v obou kategoriích diváckým zážitkem.
V Kramolíně před 14 dny vyslovil Richard Mošna přání si zazávodit a tak se kategorie sportek rozrostla o dalšího závodníka, kterého samozřejmě chtěla dostat smečka Raptorů. Před posledním závodem byly bodové rozdíly mezi Hansem a Lukášem Málkovými, Davidem Hadrovským a Vojtou Chalupeckým tak malé, že vyhrát seriál mohl každý z nich. U vozíčkářů bylo víceméně jasno a Radka Krčmářová vedla v pravidelnosti s pohodlným rozdílem. maraton sportkyJejí celoroční sbírání bodů jí přineslo klid na řidítka. Za ní pak vylepšovali svá bodová konta Petr Hurák časovka Ríša Mošna na startus Milošem Danielem, Danem Štětinou a Matějem Vršovským.
V jízdě pravidelnosti byl velkým překvapením právě Richard Mošna, který měl časový rozdíl mezi první a druhou rozjížďkou pouhých 0,09 sekundy. Možná to bylo tím, že i roznožky, které si na posledním skoku před cílem neodpustil, byly obě stejně vydařené.
Tentokrát se sešlo i dost juniorů a ani oni si na trati nic nedarovali. Výsledky v pravidelnosti byly velmi těsné a v časovce to vypadalo, že každé z dětí jelo na maximum možností jejich stroje.
Před odpoledními druhými rozjížďkami pravidelnosti a časovky bylo opět nutno kropit trať. pravidelnost Adam BašteckýV rámci regulérnosti podmínek pravidelnosti bylo nutno před rozjížďky zařadit maraton na 30 minut, aby trať trochu oschla. Většinou právě v průběhu maratonu časomíra počítá výsledky tak, aby se po dojezdu mohlo hned vyhlašovat, tentokrát to nebylo možné, a proto děkujeme všem závodníkům za trpělivost při čekání na výsledky.
pravidelnost Radka na startuZávěrem bychom chtěli poděkovat všem závodníkům za účast a za jejich sportovní výkony. Rádi bychom zvláště vyzdvihli vstřícný přístup a ochotu dobrovolných hasičů ze Všestar, kteří po základní dávce vody od kosteleckých kolegů celý den ochotně projížděli a citlivě kropili trať. Sluší se také poděkovat všem brigádníkům seriálu HandyCup za jejich pracovní nasazení a pozitivní přístup, všem dodavatelům a partnerům seriálu, bez nichž by to letos nešlo, v neposlední řadě i všem divákům a příznivcům HandyCup a vůbec všem, kteří nám letos i v minulých letech pomáhali dělat závody. Těšíme se s Vámi na příští ročník, který již nyní připravujeme. Vše podstatné o seriálu HandyCup 2016 se dočtete na webu handycup.cz a na facebooku.
 
Za promoteam HandyCup
Jindra Kettner
Ríša Mošna2
 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

1 × 3 =