OffROAD Maraton Milovice: Extrémní čtyřhodinovka dostala závodníky na dno sil

od
0 komentář

20150829_0783Pátý díl seriálu OffROAD Maraton proběhl uplynulý víkend v Milovicích poblíž tamního tankodromu. Do 17leté historie terénních závodů se zapsal jako jeden z nejtěžších. Ve slunečné výhni a oblacích prachu si na dno sil sahala drtivá většina závodníků.

Sobotní 10hodinovka sedla buginám. Zvítězil Quadservis Špak – Papá Buggy tým před Polaris teamem. Třetí místo celkově vybojoval letos výtečně jedoucí Autocentrum Luňák se speciálem do dvou litrů. V neděli dopoledne si pro absolutní vítězství dojel čtyřkolkář Ondřej Fišar z týmu Quad Nová Paka a odpoledne motorkář Daniel Galia z RD racing teamu, který vybojoval sedmé celkové prvenství ve 4hodinovce. Oproti předchozím ročníkům ale na pokraji zhroucení. Závodu se účastnil i nestor endura Lubomír Vojkůvka z VYPE racing teamu, který odstupoval z jasného prvního místa kvůli chybě v depu, kde se omylem napil benzínu…20150829_1718
Po dvouměsíční přestávce se již tradičně jely závody s koeficientem 2, čili za dvojnásobný počet bodů. V sobotu v deset hodin ráno nastoupilo do svého druhého nejdelšího závodu v sezoně 14 aut. Předpověď počasí hlásila jasný horký den, takže všechny posádky se pořádně vybavily vodou a v depu se snažily udělat alespoň kousek stínu na odpočinek. Po odmávnutí vlajkou všechny speciály zmizely v oblacích prachu. Na tradičně tvrdé trati s kořeny i dírami nechybělo místo s bahnem, které se usazovalo a rychle usychalo v motoru.20150829_1476
Nejvyšší příčky mezi auty patřily speciálům do litru – prostě UTV. Jako první se cílovou páskou prohnaly hned dvě buginy – stříbrný Polaris RZR XP 1000 team a zlatý Can-Am  Maverick 1000 Quadservisu Špak – Papá Buggy týmu. Dušan Padevět se svým týmem byl jasným vítězem – se 78 koly porazil druhý Polaris o 9 kol a celkově zdolal 468 km. Třetí bugina v cíli patřila týmu Polissport.cz, který poprvé v historii řídila také Klára Polišenská, jež v předchozích závodech zastávala místo spolujezdce.
20150829_1893Nedělní ráno již patřilo 60 čtyřkolkářům, kteří se seřadili na startu 4hodinovky, nejtěžšího závodu sezony. Spolu s modrou oblohou nad hlavou a rychle stoupající teplotou šlo o nejnáročnější závod vůbec. 20150829_2348Na špici průběžného pořadí se až do 19. kola skvěle držel Martin Krejčík z Wolf racing teamu, kterého ale vyřadila porucha stroje. Toho plně využil favorizovaný Zdeněk Tůma z THF racing teamu, jež se až do posledního kola držel na první příčce, ale těsně před cílem nezvládl nápor Ondřeje Fišara z týmu Quad Nová Paka. Tůma si nicméně odvezl největší pohár mezi mistrovskými sportkami a Fišar mezi mistrovskými veterány. 20150829_2607Výkon hodný mistra předvedl i třetí absolutně Dušan Novotný z Kaskadér týmu, druhý v kategorii za Fišarem. Jen tito tři jezdci zvládli 36 kol. Nejúspěšnějším starším juniorem byl Radek Porš z Hurada teamu – CZAuto, který během 90 minut zajel 13 kol.
Šestý díl OffROAD Maratonu se jede 19. září v Drnovicích. Tamní pískovna je oblíbenou tratí závodníků v jedné i dvou stopách. Všechny výsledky a informace najdete na www.Offroadmaraton.cz