John Deere Gator RSX860i: víc to pojede!

od
0 komentář

John-Deere-Gator-RSX850iGator RSX860i je vlajkovou lodí Johna Deera, aspoň co se náklaďáčků týče. Pro modelový rok 2016 nahrazuje typ 850 a je tu pár změn, které reflektují připomínky a přání zákazníků.

 
O novince RSX860i jsme si už psali tady. To ale ještě nebylo vůbec jasné, co bude nové označení obnášet. Nebojte se, nebude to jenom změna v lakování nebo nové čínské samolepky  – John Deere nakonec přináší docela zajímavé úpravy.
Mezi ty zásadní patří možnost nově objednat posilovač řízení – Electric Power Assist Steering (EPAS), což doposud nešlo a mezi konkurenty to je věc víc než běžná. 2016-John-Deere-Gator-RSX860i-Action1Tak jako u lepších konkurentů, má i RSX posilovač s degresivní charakteristikou v závislosti na rychlosti. Pak tu je taky posunutí omezovače otáček z původních 7250 na 7750 ot./min. Výrobce sice neudává žádnou hodnotu nárůstu výkonu, ale variátor by měl ve vyšších otáčkách umožnit dosáhnout o 10% vyšší rychlosti než RSX850i, což konkrétně v tomhle případě znamená 60 mil/h tj. cca 97 km/h. Výrobce dál uvádí i nový přední diferenciál – tenhle má spirálovitě obrobené zuby talířů namísto původních přímých zubů. John Deere uvádí, že jde o úpravu směřující k tiššímu provozu (menší hluk i vibrace), důležitější ovšem je, že takové ozubení výrazně víc vydrží!
2016-John-Deere-Gator-RSX860i-Action2Pracovalo se i na detailech – v kabině například najdete nové páčkové přepínače – jsou podsvícené, aby byly vidět i za šera nebo tmy a nepletli jste si je. Zajímavostí jsou i klouby a tyčky řízení – mají novou povrchovou úpravu (po obrobení se barví), aby vydržely delší dobu bez koroze. Všechny verze vybavené posilovačem výrobce vybavuje přípravou na naviják pro rychlejší pozdější instalaci navijáku.
Nové Gatory RSX860i se dají v USA koupit už od půlky července, do ČR se bohužel oficiálně nedovážejí – koupíte tu jen čistě pracovní Gatory XUV.
r4a009695_850i_900x600

0 komentář
1

Related Posts

Leave a Comment

three − 2 =