Vážných nehod ATV ubývá

od
0 komentář

atv-accident-st-louis
Nově zřízený americký úřad pro bezpečnost produktů (U.S. Consumer Product Safety Commission – CPSC) ve své výroční zprávě reportoval další snížení počtu fatálních následků nehod ve spojení se čtyřkolkami.

 
Od roku 2007 do 2011 došlo ke snížení smrtelných nehod ve spojení s provozem ATV o plných 23% a nehod ve spojitosti s dětmi v letech 2012-2014 o neuvěřitelných 40% (v intervalu 2004-2014 to bylo průměrně o 38% méně).
Také přímé nehody ATV zaznamenaly v každém ze sledovaných let citelný pokles zranění. Celkově vzato, je trend v průběhu let lineárně klesající.atv_crash_titcomb
„Partnerské společnosti ATV Safety Institutu (ASI) pokračují na redukování nehod čtyřkolek díky školícím kurzům bezpečné jízdy, školením rodičů i úpravou legislativy ohledně bezpečnosti  čtyřkolek,“ říká prezident ASI Tim Buche. „Od roku 1984 hlavní výrobci a prodejci ATV ve Spojených státech spolupracovali těsněji s CPSC při implementaci bezpečnostních iniciativ. Oceňujeme snahu CPSC a její práci.“
Tohle jsou zlatá pravidla ASI pro ATV nadšence a jejich rodiny ohledně bezpečnosti čtyřkolek:

  1. Vždy noste homologovanou helmu, brýle, dlouhé rukávy i kalhoty, boty nad kotníky a rukavice.
  2. Nikdy nejezděte na silnici, kromě jejího křižování na místech, kde to je povolené, může do vás narazit jiné vozidlo. Čtyřkolky jsou konstruované pro provoz mimo dálnice.
  3. Nikdy neřiďte pod vlivem alkoholu nebo drog.
  4. Nikdy nevozte pasažéry na jednomístné čtyřkolce a nikdy nevozte víc než jednoho na dvoumístné.
  5. Řiďte čtyřkolku určenou pro váš věk.
  6. Hlídejte řidiče mladší šestnácti let, čtyřkolka není hračka.
  7. Jezděte jenom na k tomu určených trasách a bezpečnou rychlostí.
  8. Zkuste ATV řidičský kurz a volné E-kurzy. Navštivte atvsafety.org

A father and son were injured when their ATV ran into a tree Saturday afternoon on the Whistle Stop Rail Trail in Farmington. Both were wearing helmets, which helped save them, according to the Maine Warden Service.

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

fifteen − 13 =