Světlosti není nikdy dost

od
0 komentář

teixeira-tech-2014-polaris-rzr-xp-1000-a-armsKalifornská firma Teixeira Tech vyvinula nová ramena pro RZR. Značka, která je známá spíš pro svoje aktivity v oblasti sportovních quadů, se nově pustila i do bugin.

 
Je to až k nevíře, ale zástupci Teixeiry tvrdí, že na vývoji ramen pro RZR 900 strávili víc než dva roky (za tu dobu Polaris vyvinul úplně novou buginu…) a během posledních devíti měsíců zase stihli připravit ramena pro RZR XP1000 a RZR XP 4 1000… Ramena jsou to kompletní pro přední i zadní nápravu a mají obchodní označení XGC. Materiálem je chrom-molybdenová ocel 4130 svařovaná technologií TIG. Na stroji stačí jenom jejich prostá výměna za originály a není potřeba nic dalšího upravovat.
Přední ramena jsou konstruovaná z 1,25palcových trubek a pasují k originálním čepům a pro originální nebo zesílené homoklouby. Zatím jsou v nabídce jenom spodní ramena, za nedlouho přibudou i horní (vzhledem k rychlosti firemních konstruktérů není jasné, jestli do té doby neskončí výroba RZR 900 😀 )teixeira-tech-2014-polaris-rzr-xp-1000-radius-rods
Zadní spodní ramena používají tvarované jekly a výrobce prohlašuje, že jsou lehčí než podobné díly konkurence vyrobené z běžných trubek kruhového průřezu. V případě zadní nápravy se podařilo vyvinout rovnou i horní rameno – to je z palcové trubky. Ta je lehčí než originál a měla by vydržet trojnásobný tlak, než se ohne. Na koncích jsou navíc seřiditelné čepy, kterými je možné nastavit odklon zadních kol. Objednat se dají buď obě ramena (spodní i horní) nebo každé zvlášť. Na přání zákazníka lze vybrat z celé řady práškových barev.
Za přední spodní ramena chce Teixeira 395 USD (cca 9500 Kč), za spodní zadní 365 USD (cca 7700 Kč) a za horní 235 USD (cca 4900 Kč).

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

twenty − twelve =