Rok Yamahy

od
0 komentář

yamaha-yxz1000r
Japonská značka Yamaha měla, alespoň co se její offroadové divize týče, úspěšný rok. Vlastně nejen v offroadu, vždyť letos uvedla třeba i nový superbike R1. Šedesátiny třech ladiček tak proběhly opravdu ve velkém stylu!

 
V půlce prosince začala výroba dalších verzí side by side YXZ1000R – zatím se prodávaly jenom výroční žluté s typickým přerušovaným pruhem – teď už to budou i oranžovo-černé a modro-bílé buginy. 2016-Yamaha-YFZ450R-EU-60th-Anniversary-Studio-002Aby to na stěžejní americký trh neměly stroje daleko, vyrábějí se ve státě Georgia ve městě Newman, odkud pak putují do celého světa.
Litrový tříválec se sekvenčním řazením patří mezi nejoslavovanější vozidla letošního roku a ukázal, že se v tomhle segmentu dá uvažovat i jinak. Že se něco letos bude dít, ukázaly nejenom výroční modely Yamahy v typických žluto-bílo-černých designech, ale už v lednu například Japonci představili zcela nový Wolverine R-Spec. 2016-yamaha-grizzly-700-se-001-p1To je ještě variátor, ale předznamenal příchod hitu YXZ1000R. následovala nová Grizzly nebo sportovní devadesátky Raptor pro malé závodníky.
„Tento rok byl extrémně vzrušující pro Yamahu,“ říká Mike Martinez, vice prezident Yamaha RV Group. „Slavili jsme 60. Výročí stylově intenzivní modelovou ofenzivou jak v ATV tak i side by side segmentu, včetně zcela nového YXZ100R.“
 

 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

four × four =