Maratony odstartovaly

od
0 komentář

20150328120202__OR15640První letošní maraton zahájily v sobotu 28. března ve Šternberku na Olomoucku čtyřkolky. Hluboké louže a spousta bahna potvrdily pověst Šternberku jako velmi náročné trati.

Závodníci terénních motorek, čtyřkolek a aut otevřeli sezonu na oblíbené trati, která oproti loňsku ukázala svoji pravou jarní tvář s tuny bláta. Přesto nebo právě proto padaly rekordy v účasti, na startu stálo 85 čtyřkolek a 160 motorek!
Trať na šternberském tankodromu měřila 3,7 kilometru a nabízela hlavně rychlejší úseky. 20150328120325__OR15653V tunách bláta ale byla jízda přece jen náročnější a nejvíce dala zabrat závodníkům, kteří na počátku přecenili své síly a vrhli se do dvouhodinovky naplno. Jako první odstartovaly v 7:30 hodin čtyřkolky. 85 jezdců se vrhlo vstříc bahenní lázni a již po pár metrech byli k nepoznání. Absolutní zlato získal Michal Vágner (Region racing team) s 19 koly, loňský Mistr Quad 4×4. 20150328120509__OR15700Na první klání obul nové pneumatiky, jež se spolu s tvrdým tréninkem vyplatily. Michal si dokázal vypracovat náskok kola a absolutně zvítězil, dokonce druhému nadělil kolo. Další dvě místa celkově patřila sportovním čtyřkolkám – Antonínu Kouteckému ml. (VYPE racing team) a Radkovi Eiseltovi (EISteam), kteří na Vágnera ztratili shodně jedno kolo a cílem profičeli s rozdílem dvou vteřin.
V závodu úplně poprvé startoval novinář, fotograf a manažer Tomáš Racek. Jeho jízdu pečlivě sledoval pětinásobný dakarský vítěz Josef Macháček, který ho podporuje v „bláznivě“ odvážném projektu Race For Life. 20150328120637__OR15708Ten má za cíl zdolat pár vysoce náročných sportovních soutěží vrcholících u bran Rally Dakar 2016. A vytrvalost a nadšení Tomáše Racka má strhnout k pomoci onkologicky i jinak nemocným dětem. Macháček byl se svým svěřencem spokojen: „Byl to jeho první závod v poměrně těžkých podmínkách, 17 výsledných kol ukazuje jeho tvrdost. Kromě OffROAD Maratonu jedeme za dva měsíce na řeckou Hellas rally, kde se poprvé naučí navigovat a odjede tisíc kilometrů a potom se budeme rozhodovat, co dále.“