KVALITNĚ PŘIPRAVENÁ TRAŤ V OPATOVĚ

od quado
0 komentář

IMG_3289
Vraťme se v čase o týden zpět, kdy se konal další závod mistrovství České Republiky Quad & Side v Opatově.

 
Na úvod bych rád vyzdvihl perfektně odvedenou práci pořadatelů, kteří si dali opravdu záležet a dokonale připravili trať pro tento podnik. Nabroušené skoky, trať jak dálnice (teď nemyslím D1) a skvěle připravené depo.  V trénincích se jezdci setkávali s lehkým blátem, ale v kvalifikaci byl již ideální povrch.  V kategorii Quad se sešlo 15 jezdců. IMG_2695Do kvalifikace nenastoupil Libor Švejk Švejcha a nedokončil ji Petr Hrubant. Těsně před startem první rozjížďky se spustil vydatný déšť a jezdci čekali na startu asi 20 minut, než déšť alespoň trochu ustane. Když déšť polevil, jezdci se vyrovnali na žebřík a bylo zřejmé, že start bude velice důležitý.
Ten zvládl na jedničku Jakub Kostelecký a udělal si tak nejlepší podmínky pro začátek jízdy. Těsně za Kubou se objevil David Sůsa. Během několika kol si tato dvojice vytvořila značný náskok od zbývajících jezdců. IMG_2703V průběhu jízdy neustále dominoval Kostelecký a dojel si pro nejvyšší stupínek v první jízdě. Druhý Sůsa nechal Jakuba kousek poodjet, v klidu si vyměnil ušpiněné brýle za nové a s přehledem si pohlídal druhou příčku. Třetí dojel Miroslav Zatloukal na svém WSP. Dlouho se držel na třetím místě Pavel Palme, ale díky pádu se propadl na zadní pozice. Čtvrtý dojel létající dědek Faktor, těsně před Jiřím Kašparem, kterému se nepodařilo dobře odstartovat a tak se obtížně probíjel startovním polem na rozblácené trati.IMG_3217
Na druhou jízdu již bylo bláto vyházené. Sůsa neponechal nic náhodě a vyjel si holeshot. První příčku si s přehledem udržel až do cíle.
Překvapením byl pak start Lukáše Procházky, který se objevil za Sůsou a usilovně se držel dobrou polovinu závodu na druhém místě. Později byl překonán dvojicí  Kostelecký-Kašpar, kteří spolu zápolili až do samého konce jízdy. Kašpar nenašel recept na Kosteleckého a ve druhé jízdě dojel třetí za druhým Jakubem. Čtvrtý dojel Lukáš Procházka, odolávající atakům pátého Zatloukala.  Ve veteránské kategorii dominoval opět létající dědek, před útočícím Lubošem Koníčkem. A i za nimi zuřil boj a bronzovou příčku ve veteránské kategorii. Dvojice Palme-Krampera spolu soupeřili téměř celou jízdu. V předposledním kole Krampera Palmeho udolal, ale neradoval se příliš dlouho, když mu jen 100 metrů před cílem vypověděla službu jeho suzuki.
IMG_2763
 
 
 
 
 
 
V mistráku tedy celkově:
1.David Sůsa
2.Jakub Kostelcký
3.Jiří Kašpar
 
a ve veteránech:
1.Jaroslav Faktor
2.Luboš Koníček
3.Pavel Palme
 
Kompletní fotogalerie je zde: http://hruby45.rajce.idnes.cz/Quad_Side_Opatov_5.6.2016/
 
TEXT: PETR HRUBANT
 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

five − 2 =