ATV Trial Cup Benešov

od
0 komentář

IMG_4571Druhé kolo českého mistrovství v trialu čtyřkolek se odjelo druhou květnovou sobotu na benešovském Kavčáku. Benešov nabízí tak rozličné terénní možnosti, že namotat tady extrémní sjezdy a výjezdy, není nejmenší problém.

Už z loňska známá rokle tak posloužila pro první tři na sebe navazující závodní sekce (kde tou nejobtížnější byla poslední z nich), 4. sekce byla stejně jako při loňském ročníku oddělená a byla nejméně krkolomná. O kvalitách trati se přesvědčily skoro tři desítky jezdců na čtyřkolkách. Početná skupina nováčků si v některých případech sáhla až na samotné dno svých schopností, ale chybám se nevyhnuli ani zkušení trialoví matadoři (v sekci 1 se nepříjemně vyválel třeba i Honza Dvořák).
V případě nově příchozích většinou nejde ani tak o to, že by celkově jednotlivé trialové sekce nezajeli, zalekli se, nebo vzdali uprostřed. Většinou se proti ostříleným borcům projeví nově příchozí nápadně vyšším počtem trestných bodů, které během závodu posbírá. Ruku na srdce, málokdo z nás při toulkách na kolkách vybírá při nějakém těžkém terénním testu tu nejtěžší trasu a ještě se trefuje někam, kde to je jenom o pár čísel širší než je kolka. Prostě to nějak dáme a hlavně vyjet. Trial je o přesnosti. Každá soutěžní sekce má sice daný nějaký časový limit, ale jeho překročení rozhodně není takovým problémem, jako přeražená případně neprojetá branka (1 minuta přes limit = 10 bodů, sražená branka = 25 bodů). Vyplatí se tak chvilku popřemýšlet a pak čistě projet, případně si couvnout a napodruhé to dát (couvání je za 3 body, v sekci je navíc jednou povolené scouvat si o 0,5 kola bez postihu). Jezdci, co za sebou mají už i víc než dvě celé sezony, si s tímhle poradí a jedou tak čistě, že je radost se na to dívat. Ti nejlepší se přetahují o jednotlivé body, nově příchozí jich nasbírá zbytečně i stovky… A o to větší výzva je nastoupit do dalšího podniku a snažit se překonat sám sebe.
IMG_4740 IMG_4725 IMG_4698 IMG_4665 IMG_4661 IMG_4657 IMG_4644 IMG_4625 IMG_4592 IMG_4588 IMG_4554 IMG_4551
Najdou se ale i výjimky – v Benešově se skvělým výsledkem uvedl Marián „Mary“ Mačejný. Na stroji se střídal s loňským mistrem třídy do 500 ccm Milošem Dvořákem. Na SMC Gladiator 720 Sport seděl úplně poprvé a hned na něm vyseknul parádní šestou příčku, přičemž Miloš si vyjel třetí příčku. Lepší už byli jen vítěz Michal Vágner a nedávný bronzový účastník extrému Hunt The Wolf Bahňák. V quadech byl opět bezkonkurenční izraelský jezdec Saar Rat.
 
 
Výsledky: http://atvtrialcup.cz/wp-content/uploads/2014/05/Vysledky-Benesov.pdf
Motivací k vyzkoušení ATV Trial Cupu může být i fungující pravidlo o bezplatném prvním závodu pro každého. Pro toho, kdo nováčka přivede, zase pořadatel připravil 50procentní slevu na startovném.
Další závod následuje 14. června v Dlouhé Loučce.
 
 

0 komentář
0

Related Posts

Leave a Comment

fourteen − 13 =