ATV-UTV/Čtyřkolky/JourneyMAN/
G4R
Facebook Favorites More Twitter

4our Paw: když nechcete platit za pásy

photo_3_21_1024x1024Koupit si sadu pásů je poměrně dost drahá sranda. Za nejlevnější čínu dáte pade, značka je kolem kila, pásy přímo na od výrobce vaší kolky jsou ještě úplně jinde. Tohle může být řešení.

 

Jmenuje se to 4our Paw a stručně řečeno, jde o pás omotaný kolem obutí mašiny. Jenže tak snadné to nebude – tady nejde o běžné gumy, co tam máte celoročně, ale o speciální vysokotlakou pneumatiku přímo určenou pro tenhle účel. Výrobce slibuje jenom výhody – lepší stabilitu („gumy“ jsou ploché a široké), díky vyššímu tlaku by se mělo dát na stroj taky víc naložit, no a samozřejmě, že máte vyřešený pohyb po sněhu, protože velká styčná plocha slibuje nízký tlak na podloží a lopatky zase dobře zabírají ve sněhu. untitled_160_1024x1024140_1024x1024Sice výrobce slibuje celoroční použití, ale jednotlivé segmenty zubů/lopatek mají kovovou výztuž, takže při pohybu třeba po asfaltu byste je asi brzo zničili… Takže optimum bude přeci jen ten sníh, případně ještě třeba bláto. Problém není ani konverze z normálního podvozku – prostě to vyměníte jako kola, tak si potřený čas jednoduše spočítejte 🙂

Velkou výhodou je, že použití je naprosto univerzální na rozdíl třeba od pásů – na tomhle můžete provozovat i pracovní kolku, sportku i náklaďáček! Jako nápad to vypadá hodně dobře a ani cena nevypadá nijak dramaticky – ve Státech to je 900 USD, což je kolem 20 tisíc, takže cca dvě sady gum. Jenže to je sada na jednu nápravu pro sportku, to samé pro ATV už stojí 999 USD … Když to pronásobíte dvěma, tak jste na víc než čtyřiceti pro stroj 4×4… Dalším problémem pak budou náklady s dopravou a clo… Takže ty pásy ve výsledku nebudou zas tak špatná volba 🙂DSC00959_1024x10248e0_1024x1024

Dostupné jsou rozměry 21 palců (sportka) a 26 palců (užitkáč). Váha prvního kola je 18 kg, většího zase 25 kg. Dá se vybrat i barva lopatek – buď černá nebo červená.

Komentáře

Komentáře

Autor: admin

Komentáře nejsou povoleny.

Extras

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.