ATV-UTV/Čtyřkolky/JourneyMAN/
G4R
Facebook Favorites More Twitter

Miloš Dvořák: Trial v krvi

IMG_6745Miloš Dvořák předloni vyhrál v českém ATV Trial Cupu svojí kategorii půllitrů, loni po sloučení tříd skončil celkově třetí v hodnocení kategorie A, tedy mezi stroji 4×4 na SMC Gladiatoru 720 Sport.

 

 

Byl to zároveň první jednoválec za dvěma Can-Amy. Jak hodnotí svojí účast na tomhle stroji, který pro sezonu 2014 vyměnil za obstarožního Gladiatora 510, co pamatuje ještě časy Martina Maláta v Offroad Maratonech?

Co se týče výkonu, tak pro moje účely trialu to naprosto v pohodě postačuje, stejně většinou jezdím závody na redukci. IMG_6830Výkonově je Gladiator 720 Sport srovnatelný s Kingquadem nebo Grizzly, se kterou má podobné i ovládání. Plusem je hodně lehké řízení i bez posilovače, na druhou stranu by pro moje účely mohla mít větší rejd.

 

Co srovnání s Gladem 510, na kterém pořád jezdí syn Honza?

Proti Gladiatorovi 510, se kterým jsem závodil dřív, je to řízení a ovládání velký posun vpřed. Mašina je celkově jinak vyvážená, na to jsem si musel zvyknout, těžiště je posazený víc dozadu, na to jsem si zvykal tak dva tři tréninky. Celkově je ovládání srovnatelné s ostatními velkými jednoválci a limity nejsou v mašině, ale jen ve mně.

dvorak3

Opravy a úpravy?

Za celou sezonu jsem nemusel nic opravovat až na páčku brzdy… Úpravy: odpojil jsem jenom elektrické omezovače na startování, omezovač zpátečky, co mají sériové modely kvůli bezpečnosti. A ještě jsem si dal gripy, na které jsem zvyklý. Taky jedu stejný rozměr gum vpředu i vzadu a na dvanáctkách, mašina na nich líp zatáčí.

 

Co letošní sezona, pojedeš zase trialy?

Pokud se trialy letos pojedou, tak určitě pojedeme i se synem Honzou. IMG_6728Mašinu jsem měl jen půjčenou od Journeymanu, tak uvidím, když se nedohodneme i na tuhle sezonu, pojedu zase na našem starém Gladiatorovi 510.

 

Komentáře

Komentáře

Autor: Dan Pejzl

Comments are closed.

Extras

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.