ATV-UTV/Čtyřkolky/JourneyMAN/
G4R
Facebook Favorites More Twitter

SMC Buzz/SMC Snake 100: Vrčet či nevrčet, to je, oč tu běží!

IMG_7282-2Dětské čtyřkolky, to je věčné téma – jestli sami jezdíte, úplně se vidíte ve svých ratolestech, jak jednou převezmou rodinné žezlo a budou drandit po zbytcích lesů, luk a strání. Když je budete učit od mala, budou na tom umět mnohem víc než vy, protože prakticky nikdo z nás na čtyřkolce ve svých čtyřech letech nezačínal…

 

S dětmi je sranda tak od tří let, kdy už začínají chápat principy srandiček, umí je samy vytvářet a taky vyhledávat. Když jim v tu chvíli ukážete nějakou čtyřkolku, dost pravděpodobně rychle uspějete a budete mít co dělat, abyste z toho prcka sundali. V případě takovýchhle „hraček“ ale ještě přichází do úvahy další aspekt – nemálo malých dětí se bojí sednout na něco, co vrčí. Všechno se ale dá řešit.IMG_9188 - Kopie

02Jestliže se nebudeme zabývat totálním odpadem, který se leckdy vyskytuje u různých prodejců, kteří to vydávají na dětské čtyřkolky, tak může být dobrou volbou juniorská modelová řada od tchajwanského SMC. Maličký Buzz je v tomhle segmentu evergreen, prodává se celosvětově a body sbírá i kvůli tomu, že jde objednat jak benzinový, tak i elektrický – dvoutaktní padesátka nebo 48voltový elektromotor. Buzz je oblíbený nejen kvůli nenáročnosti ovládání, ale hlavně díky bezpečnosti – u téhle padesátikilové minikolky nemá dítě šanci někam strčit nohu (nášlapy jsou celé uzavřené), nikde žádná ostrá hrana, hrazda řídítek má měkké kousátko, jedna brzda na řídítkách…IMG_7161 Nic bezpečnějšího pro děcko kolem tří čtyř let nevymyslíte. V rychlostech do 15 km/h, ve kterých se Buzz pohybuje, se nemůže nic stát, a kdyby to už vypadalo na vyhrocení situace, dá se čtyřkolka na dálku vypnout.

Buzze nebude mít drobek na věky, časem povyroste a bude se poohlížet po něčem větším a silnějším. Mezičlánkem před vstupem na skutečně juniorskou stroje a právě stovka je takovým prvním krokem na cestě k velké sportce. Pořád to je čtyřkolka pro děti, ale už by na ní mohli vydržet do nějakých cca do puberty. Tady už s nějakým elektropohonem nepočítejte, nicméně ani Snake 100 nesnižuje úroveň bezpečnosti – celokapota z jediného kusu plastu nemá nikde ostrou hranu, prostorné nášlapy s protiskluzovou gumou poskytují dost místa pro dětské nohy a zamezují zase jejich prostrčení někam, kam by neměly přijít. IMG_9139 - KopiePro krocení temperamentu tu je nastavitelný doraz plynové páčky, takže výkon čtyřkolky může růst spolu s jejím jezdcem. A design? Ten je tu o dost agresivnější než u Buzze – tohle už je prostě jiná liga!

A co na to testovací jezdci? Výrazy tří, čtyř, a jedenáctiletých jezdců na fotkách mluví za všechno… 🙂

Obě dětské čtyřkolky můžete objednat u partnerů importéra Journeyman. Buzzíky ať už elektrické nebo benzinové i Snake jsou skladem a k okamžitému dodání. Snake 100 za necelých 60 tisíc, Buzz 50 za lidových 29 990 Kč.

01

 

Komentáře

Komentáře

Autor: Dan Pejzl

Comments are closed.

Extras

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.