ATV-UTV/Čtyřkolky/JourneyMAN/
G4R
Facebook Favorites More Twitter

Kotva jedna užitečná

Zapadneš a nikde nikdo. No to by ses pos… Ale ty máš přeci v kufru jednu takovou vychytávku, která všechno vyřeší – kotvu kotvičku!

IMG_4954

Kotva se opravdu snadno vejde do kufru nebo ji přikurtujete někam na nosič. Jednoduchá věcička za nějakých 650 korun vám ušetří nejenom nervy, ale třeba i nohy, než byste došli někam pro pomoc.

Pro její použití vlastně nepotřebujete vůbec nic kromě funkčního navijáku. Kotva ve tvaru úzké dlouhé lopatky má i svoje zatloukadlo, takže se obejdete i bez kladiva a snadno ji zarazíte do země jenom holýma rukama. Jsou jenom dvě věci, co musíte při jejím zatloukání ohlídat – očkem pro připnutí háku navijáku musí mířit ke čtyřkolce (v tomhle směru taky drží klín lopatky tlak hlíny proti směru vytahování) a je třeba ji poslat do země pod dostatečným úhlem, aby ji váha mašiny na laně nevyvrátila ven. Čím tužší podklad, tím líp, z bláta se vám tak jako tak vytrhne a kolku nevyprostíte, na druhou stranu do kamení ji taky nezarazíte…

IMG_4959

IMG_4969

Pak už stačí se jenom modlit, aby země byla v těch místech dost tuhá a udržela ten tah, ideálně ještě sesednout z mašiny, aby neměl naviják tolik práce. Při navijákování samozřejmě nechávejte vrčet motor, aby se vám nestalo, že po vyproštění stroje už v baterce nezbudou ampéry pro nastartování…

IMG_4971

Text: Quad

Fotky: Quadpoint

Komentáře

Komentáře

Autor: Dan Pejzl

Comments are closed.

Extras

Text Widget

Aliquam ut tellus ligula. Nam blandit massa nec neque rutrum a euismod t ellus ultricies! Phasellus nulla tellus, fringilla quis tristique ornare, condi mentum non erat. Aliquam congue or nare varius.