ATV-UTV/Čtyřkolky/JourneyMAN/
G4R
Facebook Favorites More Twitter

Kimpex Commander RS4

RS4-trackKanadský Kimpex připravil pro letošní zimu novinku – nové pásy pro ATV.

 

Značka, která de facto dala vzniknout těmhle doplňkům, teď bojuje s konkurencí a chce se znovu vrátit na výsluní. Už nechce být jen ta vyloženě „užitková“. Měla by k tomu pomoci novinka Commander RS4. Nové pásy by měly výrazně zvýšit rychlosti na nich dosahované. Že si při vývoji Commanderů dali inženýři Kimpexu hodně záležet, dokládá sbírka čtyř patentů podaných na novou konstrukci!  Kimpex slibuje výrazně lepší kontrolu nad čtyřkolkou a celkově lepší řízení, rychlost by se měla přiblížit 85% rychlosti běžně dosahované na kolech. feature_3_rs4feature_2_rs4V tomhle případě nejde jenom o reklamní slogany, ale o funkčnosti už se přesvědčili kolegové novináři při prvních prezentacích.

Určení pásů Commander RS4 je sice celosezónní, ale výrobce je doporučuje nejvíc pro zasněžené cesty apod. méně už do písku nebo bahna, kde pásy hodně trpí.

Konstrukce:

Šířka pásu                              8 palců/203 mm

Délka pásu                             96 palců/2438 mm

Váha                                        34 kg předek, 31 kg zadek

Styčná plocha s povrchem 1,32 m2

Zvýšení světlosti                   125 mm

Ocelový rám

Celosezónní použití

Výměnné ozubení hnacího kola pásu

Menší a jednodušší montážní sada

Integrované odpružení jako ochrana před nárazem (prostřední dvě kolečka jsou uložená na společné kolébce a pruží)Timeline_Commander

Montáž na čtyřkolku zabere napoprvé 1,5 hodiny, při zkušenostech prý jen 30 minut

 

Pro Kimpex jde v případě pásové řady Commander o tak důležitý produkt, že mu nechala v době uvedení (v roce 2005) vytvořit i samostatné logo!

 

Autor: Dan Pejzl

Komentáře nejsou povoleny.

Kategorie článků